AZS Politechnika Rzeszów - Niesamowity pościg rzeszowian! Z 0:2 na 3:2!
Niesamowity pościg rzeszowian! Z 0:2 na 3:2!

7 marca 2012, 23:26 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

W dramatycznych okolicznościach toczył się mecz SPAR AZS Politechnika Rzeszów - Alfa Bank Spółdzielczy Radzyń Podlaski, rozgrywany w ramach piętnastej kolejki Superligi. Dopiero po trzech i pół godziny gry okazało się, że wygrana 3:2 została zapisana na konto rzeszowian, choć kilkadziesiąt minut wcześniej to Jacek Nowokuński miał w powietrzu piłkę meczową, mogącą dać komplet punktów ekipie gości!

- Takich emocji na tej hali chyba jeszcze nie było. Wydawało się, że już nie zdołamy się podnieść, ale walczyliśmy i zwyciężyliśmy w meczu stojącym na bardzo wysokim poziomie. W każdej partii cała trójka jednej i drugiej drużyny zaprezentowała się znakomicie - mówił w wywiadzie dla portalu Rzeszow4u.pl dyrektor ds. sportowych rzeszowskiej drużyny Tadeusz Czułno.

W pierwszym pojedynku zmierzyli się Paweł Płatonow i Radek Mrkvicka. Obydwaj zawodnicy prowadzili wyrównaną grę i po czterech setach był remis. W piątej partii Białorusin był o krok od wygranej. Prowadził 9:7, ale po udanej akcji pomylił się sądząc, że zdobył jedenasty punkt i chciał już podziękować przeciwnikowi. - Myślałem, że wygrałem, a było 10:7. To mnie zdekoncentrowało i chociaż miałem kilka szans, to przegrałem - tłumaczy zawodnik.

Szczęście nie dopisało także Pawłowi Chmielowi, który w drugim pojedynku, także po pięciosetowej walce, uległ Xu Wenliangowi. Rzeszowianin rozegrał bardzo dobre spotkanie, ale Chińczyk w ostatnim secie zagrał kilka dobrych piłek i zyskał przewagę (7:3, 10:5), której już nie oddał.

Gospodarze znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji i, by myśleć o zdobyciu punktów, musieli na swoją korzyść rozstrzygnąć kolejną partię. Sztuka ta, choć nie bez trudu, udała się Tomaszowi Lewandowskiemu. Grający trener SPAR AZS przegrywał z Jackiem Nowokuńskim 1:2 w setach i musiał wygrać czwartą partię. Prowadził 7:4, jednak rywal odrobił straty i miał piłkę meczową (9:10). Rzeszowianin wyrównał po skutecznej wymianie i zdobywając dwa kolejne punkty zyskał szansę na zwycięstwo w piątej odsłonie. Tej okazji nie zaprzepaścił. - Wyszedłem do pojedynku  trochę bez wiary, byłem zmęczony po mistrzostwach Polski, gdzie rozegrałem dużo pojedynków, a dodatkowo przegrywaliśmy 0:2. Wytrzymałem napięcie. Cieszę się, bo zmotywowałem kolegów do dalszej walki - mówił Tomasz Lewandowski.

W czwartym pojedynku podrażniony wcześniejszą porażką Paweł Płatonow pokonał Xu Wenlianga, tracąc jednego seta. - Zagrałem konsekwentnie. Drużyna była pod ścianą i cieszę się, że udało mi się doprowadzić do stanu 2:2 w meczu - przyznawał Białorusin, który w czwartym secie przerywał 2:5, ale zdołał wyrównać (9:9) i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść w końcówce.

Ukoronowaniem pięknego pingpongowego widowiska był pojedynek Pawła Chmiela z Radkiem Mrkvicką. Obydwaj zawodnicy zaprezentowali grę na bardzo wysokim poziomie, a kibice z niedowierzaniem kręcili głowami widząc kapitalne, szybkie i długie wymiany. - Już dawno nie widziałem takiego meczu - mówi Tomasz Lewandowski - Nagranie z tej ostatniej partii powinno być gdzieś udostępnione, bo to co zaprezentowali gracze było niesamowite.

Paweł Chmiel po trzech setach przegrywał 1:2. W czwartej partii walka wyrównana była tylko na początku, a od stanu 3:3 punkty zdobywał tylko rzeszowianin i o losach spotkania zadecydował tie-break. Kapitan SPAR AZS zaczął od straty punktu, ale niesiony dopingiem publiczności szybko objął prowadzenie i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

SPAR AZS Politechnika Rzeszów - Alfa Bank Spółdzielczy Radzyń Podlaski 3:2
Paweł Płatonow - Radek Mrkvicka 2:3 (9:11, 13:11, 11:9, 7:11, 15:17)
Paweł Chmiel - Xu Wenliang 2:3 (9:11, 11:7, 8:11, 11:5, 5:11)
Tomasz Lewandowski - Jacek Nowokuński 3:2 (9:11, 11:3, 10:12, 12:10, 11:7)
Paweł Płatonow - Xu Wenliang 3:1 (11:4, 7:11, 11:9, 11:9)
Paweł Chmiel - Radek Mrkvicka 3:2 (11:13, 11:8, 12:14, 11:4, 11:9)

Relacja z meczu: Wojciech Maryjka - portal Rzeszow4u.pl.

Czytano: 1555 razy