AZS Politechnika Rzeszów - Rzeszowianie wracają z kompletem punktów!
Rzeszowianie wracają z kompletem punktów!

13 marca 2012, 18:28 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

Błyskawiczny przebieg miał transmitowany przez stację Orange Sport pojedynek Odry Roeben KGHM Metraco Miękinia ze SPAR AZS Politechniką Rzeszów. "Akademicy" po niespełna półtorej godziny gry pokonali rywali 3:0, a wywalczony komplet punktów pozwala im zachować miejsce w czołowej "czwórce" i tym samym przybliża do walki o medale na koniec sezonu.

Marsz rzeszowian po dziewiąty triumf w Superlidze rozpoczął Paweł Płatonow. "Świeżo upieczony" brązowy medalista indywidualnych mistrzostw Białorusi w pojedynku otwarcia pokonał lidera gospodarzy Piotra Chodorskiego 3:1. Młodzieżowy mistrz Polski mógł doprowadzić w tym spotkaniu do tie-breaka, jednak w czwartym secie nie wykorzystał dwóch piłek meczowych.

Prowadzenie gości na 2:0 podwyższył Paweł Chmiel. Czterokrotny złoty medalista akademickich mistrzostw Europy "łatwo i przyjemnie" w trzech setach pokonał Chińczyka w barwach Odry - Meng Zhena. Dla pingpongisty z Rzeszowa było to 11. zwycięstwo w Superlidze w 20. spotkaniu.

Triumf SPAR AZS Politechniki na Dolnym Śląsku przypieczętował Tomasz Lewandowski. 26-latek, podobnie jak kilkanaście minut wcześniej Paweł Płatonow, wygrał swój pojedynek w czterech setach. Wyższość grającego trenera ekipy z Podkarpacia musiał uznać Jakub Dorociński.

Dla rzeszowian był to trzeci mecz w Superlidze w ciągu ostatnich siedmiu dni. W dwóch wcześniejszych "akademicy" wygrali z Alfą Bank Spółdzielczy Radzyń Podlaski 3:2 oraz ulegli ZKS Drzonków 1:3. - Czujemy się już zmęczeni. W ostatnim czasie dużo gramy. Teraz czeka nas jednak miesięczna przerwa w lidze i musimy zregenerować siły - mówił na antenie "Orange Sport" Paweł Chmiel.

Odra Roeben KGHM Metraco Miękinia - SPAR AZS Politechniką Rzeszów 0:3
Piotr Chodorski - Paweł Płatonow 1:3 (12:10, 7:11, 3:11, 10:12)
Meng Zhen - Paweł Chmiel 0:3 (6:11, 3:11, 5:11)
Jakub Dorociński - Tomasz Lewandowski 1:3 (2:11, 4:11, 12:10, 7:11)

Relacja z meczu: Mateusz Przybył - portal Superliga.com.pl.

Czytano: 1481 razy

Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu