AZS Politechnika Rzeszów - Pewna wygrana rzeszowian nad Pogonią
Pewna wygrana rzeszowian nad Pogonią

Pewna wygrana rzeszowian nad Pogonią


17 kwietnia 2012, 22:51 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

Pingpongiści SPAR AZS Politechniki Rzeszów znacznie przybliżyli się do udziału w fazie play-off Wschodzący Białystok Superligi. "Akademicy" pewnie pokonali 3:0 we własnej hali Poltarex Pogoń Lębork 3:0 i, by powalczyć o medale mistrzostw Polski, potrzebują jeszcze jednego punktu w wyjazdowym spotkaniu przeciwko ekipie Condohotels Morliny Ostróda.Marsz rzeszowian po dziesiątą wygraną w sezonie rozpoczął Paweł Chmiel. Czterokrotny złoty medalista akademickich mistrzostw Europy w meczu otwarcia 3:0 pokonał najstarszego zawodnika w ekipie z Lęborka, Marka Prądzińskiego. - Zagrałem z Markiem dobrze taktycznie. Wykluczyłem jego najmocniejsze strony i to było kluczem do sukcesu. Poza drugim setem, w którym przegrywałem już 5:9, w pozostałych odnosiłem pewne zwycięstwa. Bardzo cieszy mnie ta wygrana - mówił po spotkaniu Paweł Chmiel.

Zwycięstwo zespołu z Podkarpacia w kolejnych grach przypieczętowali Paweł Płatonow i Tomasz Lewandowski. Pierwszy w czterech setach rozprawił się z Jakubem Perkiem, a drugim po tie-breaku pokonał Patryka Chojnowskiego. - Po Pawle było widać dziś zmęczenie. Białorusin grał ostatnio w drużynowych mistrzostwach Świata i kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich w Londynie. W Rzeszowie pojawił się dopiero na kilka godzin przed rozpoczęciem spotkania - tłumaczył swojego kolegę z drużyny Chmiel.

Spotkanie z Poltarex Pogonią było dla podopiecznych grającego trenera Tomasza Lewandowskiego zakończeniem trzydniowego maratonu. W niedzielę i poniedziałek rzeszowianie startowali bowiem w akademickich mistrzostwach Polski we Wrocławiu, zajmując w nich pewnie pierwsze miejsce.

Już za tydzień SPAR AZS Politechnikę czeka niezwykle trudny i prestiżowy mecz wyjazdowy z Condohotels Morliny Ostróda, który zadecyduje najprawdopodobniej o tym, która z drużyn w fazie play-off zagra z Bogorią Grodzisk Mazowiecki, a która z ZKS Drzonków.

SPAR AZS Politechnika Rzeszów - Poltarex Pogoń Lębork 3:0
Paweł Chmiel - Marek Prądziński 3:0 (11:6, 12:10, 11:3)
Pavel Platonov - Jakub Perek 3:1 (10:12, 11:3, 17:15, 11:9)
Tomasz Lewandowski - Patryk Chojnowski 3:2 (11:2, 13:11, 8:11, 12:14, 11:8)

Źródło: superliga.com.pl

Czytano: 1699 razy


Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu

Zapraszamy na nową stronę
AZS Politechnika Rzeszów


Zwycięstwa: 2
Porażki: 4
Skut.: 33.3%

Zwycięstwa: 3
Porażki: 1
Skut.: 75%

Zwycięstwa: 2
Porażki: 3
Skut.: 40%

III liga podkarpacka | IV liga rzeszowska