AZS Politechnika Rzeszów - SPAR AZS - Drzonków: rewanżu nie będzie
SPAR AZS - Drzonków: rewanżu nie będzie

SPAR AZS - Drzonków: rewanżu nie będzie


24 maja 2012, 13:59 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Grzegorz Mentel

Pingpongiści SPAR AZS Politechniki Rzeszów nie wezmą udziału w drugim meczu półfinałowym fazy play-off Superligi mężczyzn z ekipą ZKS Drzonków. Powodem takiego stanu rzeczy są braki kadrowe "akademików" w terminie wyznaczonym przez Polski Związek Tenisa Stołowego, a na którego przesunięcie nie zgodzili się rywale rzeszowian."Akademikom" nie pozostało nic innego, jak poddać mecz walkowerem, ponieważ w czasie zaplanowanych gier z ZKS Drzonków (22 maja i ewentualnie 23 maja) nie byli oni w stanie wystąpić w pełnym składzie. To dlatego, że najskuteczniejszy w tym sezonie w rzeszowskiej ekipie zawodnik, Paweł Płatonow startuje w międzynarodowych turniejach Belarus Open oraz China Open. Rzeszowianie co prawda mają w swoich szeregach jeszcze jednego zawodnika, Piotra Chmiela, jednak ten w dalszym ciągu przechodzi rehabilitację kontuzjowanej dłoni.

Działacze klubu z Rzeszowa prosili swoich rywali o możliwość gry w innym terminie, ale zielonogórski klub nie wyraził na to zgody. Tym samym dalsza rywalizacja, która - jak pokazał pierwszy mecz półfinałowy - zapowiadała się niezwykle ciekawie, nie będzie kontynuowana.

- W związku z pismem SPAR AZS Politechnika Rzeszów dotyczącym rezygnacji z dalszych gier play-off Superligi Mężczyzn Wydział Rozgrywek PZTS weryfikuje półfinał ZKS Drzonków - SPAR AZS Politechnika Rzeszów na korzyść drużyny ZKS Drzonków. Drużyna ZKS Drzonków wystąpi w finale Superligi Mężczyzn w sezonie 2011/2012. - tak głosi oficjalne stanowisko Polskiego Związku Tenisa Stołowego w tej sprawie.

Czytano: 1633 razy


Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu

Zapraszamy na nową stronę
AZS Politechnika Rzeszów


Zwycięstwa: 2
Porażki: 4
Skut.: 33.3%

Zwycięstwa: 3
Porażki: 1
Skut.: 75%

Zwycięstwa: 2
Porażki: 3
Skut.: 40%

III liga podkarpacka | IV liga rzeszowska