AZS Politechnika Rzeszów - EIS: indywidualne sukcesy akademików!
EIS: indywidualne sukcesy akademików!

27 lipca 2012, 18:02 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

Ogromnym sukcesem zakończyły się dla reprezentujących Politechnikę Rzeszowską pingpongistów superligowej drużyny SPAR AZS rozgrywane w hiszpańskiej Cordobie, I Europejskie Igrzyska Studentów. Do drużynowo wywalczonego "złota" rzeszowscy "akademicy" dołożyli jeszcze dwa brązowe medale w grze indywidualnej oraz wywalczony w grze podwójnej srebrny krążek.

Medaliści turnieju drużynowego:
- kobiety: 1. Humanistyczny Uniwersytet Moskiewski, 2. Uniwersytet z Kazania, 3-4. Uniwersytet Warszawski i WG Mainz (Niemcy),
- mężczyźni: 1. Politechnika Rzeszowska, 2. Humanistyczny Uniwersytet Moskiewski, 3-4. Akademia im. J. Rusieckiego z Olsztyna i Uniwersytet z Lubljany (Słowenia).

Medaliści turnieju gier pojedynczych:

- kobiety: 1. A. Kozłowskaja, 2. E. Rylskaja, 3-4. O. Shishmariewa (wszystkie Moskwa) i E. Sharipowa (Kazań),
- mężczyźni: 1. L. Wehking (Niemcy), 2. E. Pietrukhin (Moskwa), 3-4. Lewandowski i Paweł Chmiel,

Medaliści turnieju gier pojedynczych:
- kobiety: 1. Voronova/Lebiediewa (Kazań), 2. Shishmariewa/Rylskaja (Moskwa), 3-4. Łuczakowska /Żak (UE Wrocław) i Sharipowa/Vlasova (Kazań),
- mężczyźni: 1. Merzklin/Baybulin (Moskwa), 2. Lewandowski/Paweł Chmiel, 3-4. K. Szarmach/B. Szarmach i Wehking/Lindnes (Niemcy).