AZS Politechnika Rzeszów - MP AZS: jedenaście medali Politechniki Rzeszowskiej
MP AZS: jedenaście medali Politechniki Rzeszowskiej

MP AZS: jedenaście medali Politechniki Rzeszowskiej


31 sierpnia 2012, 08:47 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

Politechnika Rzeszowska po raz kolejny udowodniła swoją przynależność do ścisłej elity uczelni stawiających na tenis stołowy. Podczas rozgrywanych w Częstochowie Mistrzostw Polski Akademickich Związków Sportowych zawodnicy Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Rzeszowskiej zdobyli bowiem łącznie aż 11 medali - 5 złotych, 2 srebrne i 4 brązowe.Najlepiej z grona rzeszowskich "akademików" zaprezentował się Tomasz Lewandowski. Kapitan superligowej drużyny SPAR AZS, brązowych medalistów drużynowych mistrzostw Polski minionego sezonu, w Częstochowie nie miał sobie równych i sięgał po złote krążki zarówno w grze indywidualnej, jak i deblowej oraz mieszanej seniorów. W finale singla "Lewy" pokonał swojego klubowego kolegę, Pawła Chmiela. Obaj studenci Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej stworzyli naturalnie "złotą" parę w turnieju deblowym, a w mikście Lewandowskiemu towarzyszyła Jing Ya z AZS AJD Częstochowa.

Pierwsze sukcesy w barwach Politechniki Rzeszowskiej odnotował również Michał Dąbrowski. Letni nabytek ekipy "akademików" w duecie z Michałem Nowalińskim (AZS PWSZ Zamość) dotarł do finału gier podwójnych seniorów, gdzie musiał uznać wyższość dwójki swoich starszych partnerów. Brązowy "krążek" padł za to jego łupem w rywalizacji gier mieszanych seniorów - wywalczony został w parze z Natalią Bajor.

Równolegle z turniejami seniorskimi toczyły się zmagania w kategoriach młodzieżowych, gdzie szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności otrzymali być może przyszli studenci, już dziś przynależący do sekcji tenisa stołowego wyższych uczelni. Tutaj również nie zabrakło medalistów z Rzeszowa.

Po wspaniałej grze złoty "krążek" w kategorii młodzików wywalczył Rafał Stąpor, dokładając do tego "złoto" w grze podwójnej, w parze z Piotrem Chłodnickim. Ten z kolei singlu zdobył brązowy medal. W rywalizacji deblowej młodzików po "brąz" sięgnęli jeszcze Karol Angrys i Michał Majcher, a stawkę uzupełnił Konrad Broda, zdobywając "brąz" w turnieju singlowym kadetów. Wszyscy ci zawodnicy są adeptami szkółki tenisa stołowego prowadzonej przez Tomasza Lewandowskiego i Karola Paśko.

Czytano: 1835 razy


Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu

Zapraszamy na nową stronę
AZS Politechnika Rzeszów


Zwycięstwa: 2
Porażki: 4
Skut.: 33.3%

Zwycięstwa: 3
Porażki: 1
Skut.: 75%

Zwycięstwa: 2
Porażki: 3
Skut.: 40%

III liga podkarpacka | IV liga rzeszowska