AZS Politechnika Rzeszów - SPAR AZS zaczyna sezon: derby Podkarpacia w Jarosławiu!
SPAR AZS zaczyna sezon: derby Podkarpacia w Jarosławiu!

SPAR AZS zaczyna sezon: derby Podkarpacia w Jarosławiu!


21 września 2012, 23:56 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

Z lekkim opóźnieniem, ale wreszcie rozpoczynają nowy sezon ligowy pingpongiści SPAR AZS Politechniki Rzeszów. "Akademicy", brązowi medaliści Superligi mężczyzn, w pierwszym występie zmierzą się w sobotę na wyjeździe z beniaminkiem, PKS Kolping FRAC Jarosław - mającym w swoich szeregach indywidualnego mistrza Polski, Wang Zeng Yi.Gospodarze sobotniego meczu będą chcieli zrehabilitować się za porażkę w Grodzisku Mazowieckim. Beniaminek z Jarosławia zmagania w najwyższej klasie rozgrywkowej rozpoczął bowiem od porażki z Dartomem Bogorią 0:3. Aż dwa spotkania tego pojedynku kończyły się porażkami podopiecznych Kamila Dziukiewicza w stosunku 2:3. W sobotni wieczór jarosławianie po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentują się swojej publiczności.

- Do sobotniego meczu jesteśmy pozytywnie nastawieni. Ciężko przepracowaliśmy okres przygotowawczy do sezonu i liczymy, że przyniesie to efekty. Na pewno nie jesteśmy faworytem meczu w Jarosławiu, jednak "tanio skóry nie sprzedamy". Najbardziej obawiamy się Wanga Zeng Yi, który od kilku lat jest jednym z najlepszych zawodników w naszej lidze - mówi grający trener rzeszowian, Tomasz Lewandowski.

Mimo, że "akademicy" z Rzeszowa nie są faworytem pojedynku w Jarosławiu, to zapowiadają walkę do ostatniej piłeczki. - W Jarosławiu na pewno zaryzykujemy. Chcemy wywieźć stamtąd przynajmniej jeden punkt - dodaje Lewandowski, który w swojej karierze był już m.in. brązowym medalistą indywidualnych mistrzostw Polski w grze pojedynczej.

Początek sobotniego meczu zaplanowano na godzinę 18:00. Wszyscy sympatycy, którym nie dane będzie dotrzeć do jarosławskiej hali, mogą śledzić przebieg spotkania za pośrednictwem przekazu on-line, udostępnianego przez oficjalny serwis Superligi mężczyzn.

Źródło: superliga.com.pl

Czytano: 1393 razy


Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu

Zapraszamy na nową stronę
AZS Politechnika Rzeszów


Zwycięstwa: 2
Porażki: 4
Skut.: 33.3%

Zwycięstwa: 3
Porażki: 1
Skut.: 75%

Zwycięstwa: 2
Porażki: 3
Skut.: 40%

III liga podkarpacka | IV liga rzeszowska