AZS Politechnika Rzeszów - Politechnika zwycięża w derbach Podkarpacia!
Politechnika zwycięża w derbach Podkarpacia!

24 września 2012, 08:45 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

Pingpongiści SPAR AZS Politechnika Rzeszów rozpoczęli nowy sezon Wschodzący Białystok Superligi od zwycięstwa, pokonując na wyjeździe faworyzowaną ekipę PKS Kolping FRAC Jarosław 3:2. Zaległy mecz 1. kolejki ligowej to pierwsze w historii tenisa stołowego derby Podkarpacia.

Debiutującemu w Superlidze przed własną publicznością beniaminkowi z Jarosławia nie pomogły dwa punkty lidera zespołu, Wang Zeng Yi. Poniżej oczekiwań i możliwości zaprezentowali się zagraniczni gracze Kolpingu, Marek Klasek i Witalij Niechwedowicz, którzy w trzech grach nie zdołali wygrać nawet seta. Zwycięstwo Politechnice zapewniło trio: Paweł Platonow, Paweł Chmiel i Tomasz Lewandowski.

Początek spotkania nie zapowiadał smutnego zakończenia dla gospodarzy. Po ciekawym pojedynku Wang Zeng Yi wygrał z Tomaszem Lewandowskim 3:1, choć to "Lewy" prowadził 1:0 w setach. Swój drugi punkt "Wandżi" wywalczył w starciu "jedynek", zwyciężając Pawła Platonowa 3:0 i doprowadzając do remisu w meczu 2:2.

Goście wygrywali w pojedynkach numer dwa, trzy oraz pięć i za każdym razem były to gładkie triumfy. Klaska rozgromił Paweł Platonow i w decydującej grze Tomasz Lewandowski. Z kolei Niechwedowicza pokonał w starciu graczy na pozycji numer trzy Paweł Chmiel.

Dla SPAR AZS Politechniki Rzeszów był to pierwszy mecz w tym sezonie. Goście wywalczyli dwa punkty do tabeli Wschodzący Białystok Superligi i zajmują w niej szóste miejsce, mając do rozegrania jeden zaległy mecz. Ekipa beniaminka rozgrywek, przymierzana do medalu DMP, grała po raz drugi i po raz drugi nie wygrała. Punkt w dwóch spotkaniach daje drużynie Kolpingu FRAC siódmą pozycję w lidze.

PKS Kolping FRAC Jarosław - SPAR AZS Politechnika Rzeszów 2:3
Wang Zeng Yi - Tomasz Lewandowski 3:1 (9-11, 11-6, 11-9, 11-5)
Marek Klasek - Paweł Platonow 0:3 (3-11, 8-11, 7-11)
Witalij Niechwedowicz - Paweł Chmiel 0:3 (5-11, 8-11, 7-11)
Wang Zeng Yi - Paweł Platonov 3:0 (11-8, 11-4, 12-10)
Marek Klasek - Tomasz Lewandowski 0:3 (4-11, 3-11, 8-11)

Źródło: superliga.com.pl.

Czytano: 1323 razy