AZS Politechnika Rzeszów - Politechnika lepsza od Radzynia, debiut Dąbrowskiego
Politechnika lepsza od Radzynia, debiut Dąbrowskiego

9 paĹşdziernika 2012, 18:30 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Grzegorz Mentel

Pingpongiści SPAR AZS Politechniki Rzeszów zrehabilitowali się za niedzielną porażkę z beniaminkiem z Torunia, we wtorkowy wieczór pokonując 3:0 ekipę Alfa Bank Spółdzielczy Radzyń Podlaski. Kibice zgromadzeni w hali przy ulicy Poznańskiej mogli po raz pierwszy zobaczyć w akcji Michała Dąbrowskiego, sprowadzonego przed sezonem z drużyny Trefl Zamość.

Mający 21 lat zawodnik w meczu otwarcia w trzech setach pokonał swojego imiennika Michała Wierzchowskiego. - Daliśmy dziś szansę Michałowi Dąbrowskiemu, który dobrze przygotował się do tego spotkania. Wystąpił na pozycji rozgrywającego i ze swojego zadania wywiązał się znakomicie. Zagrał dobrze taktycznie. W ostatnim secie przy stanie 9:9 zachował zimną krew i wygrał ten pojedynek w trzech setach - chwalił swojego młodszego kolegę Paweł Chmiel.

Oprócz Dąbrowskiego, punkty w starciu z Alfą Bank Spółdzielczy Radzyń Podlaski zdobywali jeszcze Paweł Platonow oraz Paweł Chmiel. Pierwszy ograł swojego rodaka Antona Sopelau 3:0, a drugi pokonał Łukasza Nadolskiego 3:1.

Rzeszowianie zrewanżowali się tym samym za porażkę 0:3 z Energą Manekin Toruń. Chmiel przyznał, że był zaskoczony dyspozycją torunian w niedzielnym meczu. - Nie spodziewaliśmy się tak odważnej gry zawodników z Torunia. Nie przewidzieliśmy również, że Paweł Platonow może przegrać z Konradem Kulpą. Ja przy stanie 0:2 uległem Jakubowi Dyjasowi, który grał na dużym luzie i spokoju. Przy stanie 1:2 w setach i 8:4 w czwartej partii, miałem okazję doprowadzić do tie-breaka, ale niestety nie udało się - mówił.

Po trzech kolejkach rzeszowianie mają w swoim dorobku pięć punktów. Nadal bez zwycięstwa we Wschodzący Białystok Superlidze pozostaje Alfa, która po raz trzeci w tym sezonie przegrała 0:3.

SPAR AZS Politechnika Rzeszów - UKTS Alfa Bank Spółdzielczy Radzyń Podlaski 3:0
Michał Dąbrowski - Michał Wierzchowski 3:0 (11:5, 11:9, 11:9)
Paweł Platonow - Anton Sopelau 3:0 (11:4, 11:5, 11:5)
Paweł Chmiel - Łukasz Nadolski 3:1 (11:3, 9:11, 11:9, 11:6)

Źródło: superliga.com.pl.

Czytano: 1673 razy

Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu