AZS Politechnika Rzeszów - Rzeszowianie pokonują SIlesię za trzy punkty!
Rzeszowianie pokonują SIlesię za trzy punkty!

25 paĹşdziernika 2012, 00:20 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

Tenisiści stołowi SPAR AZS Politechniki Rzeszów odnieśli kolejne bardzo ważne zwycięstwo za trzy punkty, pokonując przed własną publicznością ekipę Carbo-Koks Silesia Miechowice w meczu 4. kolejki Wschodzący Białystok Superligi mężczyzn. Rzeszowianie na rozprawienie się z rywalem potrzebowali trzech pojedynków.

ZOBACZ: Galeria zdjęć z meczu w serwisie Rzeszow4u.pl

W pojedynku otwarcia Paweł Płatonow dobrze radził sobie z Jarosławem Tomickim i pewnie wygrał dwa sety. W trzecim wygraną miał już na wyciągnięcie ręki (10:7), jednak rywal wykorzystał chwile dekoncentracji, doprowadził do wyrównania i przechylił szalę na swoją stronę. - Bardzo dobrze zaczynałem każdy set, a w końcówkach rywal gonił mnie. Pomimo tego kontrolowałem sytuację. W trzecim secie za bardzo się rozluźniłem i stąd przegrana, ale udało mi to szybko naprawić - komentował w pomeczowym wywiadzie dla serwisu Rzeszow4u.pl białoruski zawodnik.

Trudną przeprawę z Jirim Vrablikiem miał Paweł Chmiel. Po przegranym secie zdołał zwyciężyć w dwóch kolejnych, jednak rywal zagrał z determinacją i doprowadził do wyrównania w pojedynku. Decydującego seta kapitan SPAR AZS zaczął dobrze i prowadził 5:4. Zawodnik Silesii nie miał zamiaru odpuszczać i po zdobyciu czterech punktów z rzędu był bliższy końcowego sukcesu (5:8). Chmiel pięknym backhandowym wykończeniem akcji zdobył szósty punkt i niesiony dopingiem publiczności zdobywał kolejne, aż do zwycięstwa 11:8.

W trzecim pojedynku Tomasz Lewandowski pokonał Martina Pavlicę 3:0. – Grałem z tym przeciwnikiem w ubiegłym sezonie i nie mam z nim większych problemów, Słabo odbiera mój serwis i mam dzięki temu sporo piłek do gry. Jeśli wykorzystuję te szanse, to zyskuję przewagę i tak było dziś, choć nie czułem niezbyt komfortowo przy stole, bo chciałem ten mecz zakończyć. Trochę nerwów się wkradło, ale najważniejsze są punkty - tłumaczył Lewandowski.

– Mecz ułożył się dla nas bardzo dobrze. Trafiliśmy z ustawieniem. Paweł Płatonow lubi grać z Jarkiem Tomickim i to dziś pokazał. Paweł Chmiel miał dziś silną głowę i wytrzymał w trudnym momencie, bo choć przegrywał w ostatnim secie, to rozstrzygnął go na swoją korzyść. Myślę, że to był kluczowy moment i dlatego wygraliśmy za trzy punkty. Drużyna z Miechowic jest bardzo wyrównana i ewentualna porażka w jednej grze mogła odwrócić losy meczu - zakończył grający trener "akademików".

Wygrana pozwoliła ekipie SPAR AZS awansować na trzecią pozycję w tabeli Wschodzący Białystok Superligi.

SPAR AZS Politechnika Rzeszów – Carbo-Koks Silesia Miechowice 3:0
Pavel Platonov – Jarosław Tomicki 3:1 (11:9, 11:3, 10:12, 11:8)
Paweł Chmiel – Jiri Vrablik 3:2 (7:11, 11:8, 11:7, 7:11, 11:8)
Tomasz Lewandowski – Martin Pavlica 3:0 (11:5, 11:5, 11:6)

Relacja z meczu: Wojciech Maryjka (Rzeszow4u.pl)

Czytano: 1186 razy

Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu