AZS Politechnika Rzeszów - SPAR AZS wraca z Gorzowa z jednym punktem
SPAR AZS wraca z Gorzowa z jednym punktem

14 listopada 2012, 07:47 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

Niewiele czasu na regenerację sił mają ostatnio pingpongiści SPAR AZS Politechniki Rzeszów. Zaledwie dwa dni po tym, jak we własnej hali dzielnie stawiali opór ekipie mistrzów Polski z Grudziądza, rzeszowscy "akademicy" ponownie musieli uznać wyższość rywali - tym razem przegrywając 2:3 w wyjazdowym spotkaniu z GKS Gorzovią Gorzów Wielkopolski.

Pojedynek doskonale rozpoczął się dla miejscowych. Swoje inauguracyjne pojedynki wygrali Martin Olejnik i Radek Mrkvicka. Pierwszy pokonał byłego gracza Gorzovii - Pawla Płatonowa 3:0, a drugi w czterech setach uporał się z Pawłem Chmielem. W kolejnej partii kropkę nad "i" mógł postawić Szymon Kulczycki. W pojedynku grających trenerów gorzowianin nie wykorzystał jednak pięciopunktowej przewagi w ostatnim secie i ostatecznie uległ Tomaszowi Lewandowskiemu 2:3.

Wygrana byłego brązowego medalisty indywidualnych mistrzostw Polski w singlu podziałał mobilizująco na rzeszowian, którzy już w kolejnej partii doprowadzili do wyrównania. Wszystko za sprawą Pawła Chmiela - pokonał on 3:1 Martina Olejnika. W ostatnim pojedynku dnia zwycięstwo miejscowym zapewnił jednak Radek Mrkvicka, który we wtorkowym meczu nie zaznał goryczy porażki. Doświadczony Czech pokonał bezbarwnego tego dnia Pawła Płatonowa 3:1.

Niepocieszony po spotkaniu był grający trener Gorzovii, Szymon Kulczycki. - Pierwszy raz grałem z Tomaszem Lewandowskim. Koledzy z drużyny uprzedzali mnie, że Tomek ma trudny serwis, co potwierdził w pierwszym secie, wygrywając "bez gry". W piątej partii prowadziłem już 4:0, a następnie 6:1 i chyba za wcześnie uwierzyłem, że ten mecz już wygrałem. "Lewy" zdobył kilka punktów z rzędu i wyszedł na prowadzenie 10:7. Kolejne dwie akcje wygrałem ja, jednak przy stanie 9:10 przegrałem dość długą akcję i ostatecznie uległem mojemu rywalowi - mówił Kulczycki.

Mimo porażki w Gorzowie Wielkopolskim, SPAR AZS Politechnika nadal wyprzedza Gorzovię w ligowej tabeli. Rzeszowianie po pięciu kolejkach mają na swoim koncie dziewięć punktów. Gorzowianie dotychczas wywalczyli dwa "oczka" mniej.

GKS Gorzovia Gorzów Wlkp. - SPAR AZS Politechnika Rzeszów 3:2
Martin Olejnik - Paweł Płatonow 3:0 (11:5, 11:9, 11:8)
Radek Mrkvicka - Paweł Chmiel 3:1 (11:6, 11:8, 6:11, 14:12)
Szymon Kulczycki - Tomasz Lewandowski 2:3 (5:11, 13:11, 12:10, 7:11, 9:11)
Martin Olejnik - Paweł Chmiel 1:3 (8:11, 11:6, 10:12, 8:11)
Radek Mrkvicka - Paweł Płatonow 3:1 (5:11, 11:5, 11:8, 11:4)

Źródło: superliga.com.pl.

Czytano: 1262 razy