AZS Politechnika Rzeszów - Rzeszowianie wygrali dreszczowiec w Ostródzie!
Rzeszowianie wygrali dreszczowiec w Ostródzie!

28 listopada 2012, 11:14 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

Morderczy bój stoczyli we wtorkowy wieczór w Ostródzie pingpongiści SPAR AZS Politechniki Rzeszów. W wyjazdowym pojedynku 7. kolejki Wschodzący Białystok Superligi mężczyzn "akademicy" wygrali 3:2 z ekipą Condohotels Morliny, mimo iż to gospodarze prowadzili już 2:0 w meczu.

W pierwszej grze Paweł Płatonow zmierzył się z Anthonym Amalrajem. Pojedynek był bardzo wyrównany. Pierwszego seta na swoją korzyść rozstrzygnął gracz gospodarzy (11:8), ale w dwóch kolejnych wygrywał Białorusin (12:10, 11:9). Hinduski zawodnik nie chcąc zawieść swoich kibiców doprowadził do wyrównania (13:11), a w decydującym secie zachował więcej zimnej krwi i pokonał rywala 11:8.

Pięciosetowa walka toczyła się też w kolejnym pojedynku. Paweł Chmiel po znakomitym początku i dwóch wygranych partiach po 11:9 był bliski zwycięstwa nad Patrykiem Chojnowskim. Ostródzianin nie poddał się i zdołał doprowadzić do tie-breaka, w którym ograł rzeszowianina 11:7.

W trzeciej odsłonie meczu nie mógł pomylić się Tomasz Lewandowski. Grający trener SPAR AZS po dwóch setach pojedynku z Karolem Szarmachem prowadził 2:0 i wydawało się, że przypieczętuje swoje zwycięstwo w kolejnej partii. Przeciwnik nie oddawał jednak punktów i wyrównał stan pojedynku. W piątym secie walka była zażarta. Lewandowski wytrzymał serię ataków Szarmacha, doprowadzając do remisu (4:4), a później przejął inicjatywę i odskoczył na trzy punkty (8:5). W końcówce dwa błędy popełnił zawodnik Ostródy, co ułatwiło rzeszowianinowi zwycięstwo.

Przed szansą na rehabilitację po wcześniejszej porażce stanął Paweł Chmiel, który zmierzył się z Anthonym Amalrajem. Pierwszego seta otworzył kapitalnie (5:1) i nie pozostawił złudzeń Hindusowi. W drugiej odsłonie walka wyrównała się (7:7, 9:9), ale w końcówce minimalnie lepszy był kapitan SPAR AZS. Amalraj motywował się do walki powtarzanym ciągle "come on" i robił to coraz głośnej po wygranej (11:7) trzeciej partii. Paweł Chmiel nie pozwolił jednak sobie na loteryjnego piątego seta i zwyciężył 12:10, zapewniając swojej drużynie ligowy punkt.

O losach spotkania zadecydowała piąta gra, w której Paweł Płatonow walczył z Patrykiem Chojnowskim. Białorusin, który w ostatnich meczach zawodził, zdołał się przełamać i stracił tylko jednego seta.

Wygrana pozwoliła rzeszowianom na utrzymanie miejsca w pierwszej "czwórce" Superligi.

Condohotels Morliny Ostróda - SPAR AZS Politechnika Rzeszów 2:3
Anthony Amalraj - Paweł Płatonow 3:2 (11:8, 10:12, 9:11, 13:11, 11:8)
Patryk Chojnowski - Paweł Chmiel 3:2 (9:11, 9:11, 11:6, 14:12, 11:7)
Karol Szarmach - Tomasz Lewandowski 2:3 (6:11, 7:11, 12:10, 12:10, 7:11)
Anthony Amalraj - Paweł Chmiel 1:3 (7:11, 9:11, 11:7, 10:12)
Patryk Chojnowski - Paweł Płanotow 1:3 (7:11, 6:11, 11:9, 4:11)

Relacja z meczu: Wojciech Maryjka (Rzeszow4u.pl).

Czytano: 1195 razy