AZS Politechnika Rzeszów - We wtorek SPAR AZS zagra z Palmiarnią
We wtorek SPAR AZS zagra z Palmiarnią

We wtorek SPAR AZS zagra z Palmiarnią


3 grudnia 2012, 10:32 | dod. Tomasz Pasternak | fot. własne

We wtorkowy wieczór pingpongistów SPAR AZS Politechniki Rzeszów czeka ostatni w tym roku ligowy występ przed własną publicznością. Do hali przy ulicy Poznańskiej zawita ZKS Palmiarnia Zielona Góra, wraz z "żywą legendą" polskiego tenisa stołowego, Lucjanem Błaszczykiem, na czele.Rzeszowskim "akademikom" potrzebny będzie gorący doping kibiców, gdyż ekipa z Zachodu do najwygodniejszych dla nich nie należy. W ubiegłym sezonie rzeszowianie spotykali się z grającymi wówczas jeszcze pod szyldem ZKS Drzonków tenisistami stołowymi trzykrotnie, jednak w każdym przypadku to rywale odchodzili od stołu zwycięscy.

Sporo emocji towarzyszyło zwłaszcza rywalizacji play-off, w której los skrzyżował ze sobą właśnie Politechnikę i ZKS. Po pierwszym, przegranym dość pechowo pojedynku w Rzeszowie, w którym to Paweł Chmiel pokonał 3:2 samego Błaszczyka, rywale nie zgodzili się na przełożenie terminu spotkania rewanżowego. W zaplanowanym pierwotnie terminie rzeszowianie nie mogli skorzystać z usług Pawła Płatonowa, broniącego barw reprezentacji Białorusi w turnieju międzynarodowym, a wobec takiego osłabienia gracze SPAR AZS zmuszeni zostali oddać mecz walkowerem.

W obecnym sezonie zielonogórzanom wiedzie się różnie. Po sześciu występach mają na swoim koncie 9 punktów, a patent na zwycięstwo z ZKS znaleźli już pingpongiści z Grodziska Mazowieckiego, Grudziądza i Jarosławia. O dwa "oczka" więcej, ale też jeden mecz rozegrany więcej, mają rzeszowianie, którzy w ostatniej swojej grze pokonali na wyjeździe 3:2 ekipę Condohotels Morliny Ostróda.

Zapowiada się więc niezwykle ciekawe wydarzenie, a "akademicy" niewątpliwie dołożą wszelkich starań, by w jak najlepszym stylu pożegnać rok 2012 w Centrum Dydaktyczno - Sportowym Politechniki Rzeszowskiej.

Superliga mężczyzn: SPAR AZS Politechnika Rzeszów - ZKS Palmiarnia Zielona Góra
4 grudnia 2012, godz. 18:00, ul. Poznańska 2a
(Centrum Dydaktyczno - Sportowe Politechniki Rzeszowskiej)
Wstęp wolny.

Czytano: 1240 razy


Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu

Zapraszamy na nową stronę
AZS Politechnika Rzeszów


Zwycięstwa: 2
Porażki: 4
Skut.: 33.3%

Zwycięstwa: 3
Porażki: 1
Skut.: 75%

Zwycięstwa: 2
Porażki: 3
Skut.: 40%

III liga podkarpacka | IV liga rzeszowska