AZS Politechnika Rzeszów - Kolping FRAC lepszy w derbach Podkarpacia
Kolping FRAC lepszy w derbach Podkarpacia

18 stycznia 2013, 22:30 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

Pingpongiści SPAR AZS Politechniki Rzeszów nie najlepiej rozpoczęli rundę rewanżową Wschodzący Białystok Superligi mężczyzn. "Akademicy" ponownie nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie rewelacyjnego Wang Zeng Yi i przegrali we własnej hali 1:3 z beniaminkiem Superligi mężczyzn, nie zdobywając choćby jednego punktu.

ZOBACZ: Galeria zdjęć z meczu w serwisie Rzeszow4u.pl

Otwarcie pojedynku to niespodziewana porażka Pawła Chmiela z Markiem Klaskiem, który w pierwszej rundzie rozgrywek Superligi zwyciężył zaledwie dwa pojedynki. W dwóch pierwszych setach, po wyrównanym początku, kapitan SPAR AZS pozwalał rywalowi na przejęcie inicjatywy i przegrał odpowiednio 7:11 i 8:11. W trzeciej partii było już lepiej. Kilka punktów zdobytych z rzędu pozwoliło rzeszowianinowi zyskać przewagę (7:4), której nie roztrwonił. Czwarta partia była wyrównana i o jej wyniku zadecydowała końcówka.

Taki obrót spraw znacząco zmniejszył szanse rzeszowian na punkty, bowiem w perspektywie mieli jeszcze rywalizację z "Wandżim" - najskuteczniejszym zawodnikiem Superligi. Tomasz Lewandowski mocno koncentrował się na pojedynku z reprezentantem Polski. Zawodnik gospodarzy do połowy pierwszego seta prowadził, jednak w końcówce, od stanu 8:8, to gracz jarosławian zdobywał punkty. Aktualny mistrz Polski w grze pojedynczej podwyższył gładko stan rywalizacji na 2:0, ale w trzecim secie wyraźnie osłabł, co wykorzystał Lewandowski i wygrał wysoko 11:4. Czwartego seta kapitanie znowu otworzył Lewandowski, który objął prowadzenie 4:0. Grający trener SPAR AZS był bliski doprowadzenia do tie-breaka, jednak ostatecznie poległ w krótkiej grze na przewagi.

W trzecim pojedynku zmierzyli się dwaj Białorusini: Paweł Płatonow i Witalij Niechwiadowicz. Zawodnik reprezentujący rzeszowskie barwy błyskawicznie wygrał dwa sety 11:3, w trzecim zbytnio się rozluźnił i przegrał 6:11, ale zdołał bez problemów przypieczętować wygraną w czwartej partii. - Mój przeciwnik był osłabiony ze względu na chorobę i grał słabiej niż zwykle, co wykorzystałem - mówił po meczu.

O losach meczu przesądziła gra Pawła Chmiela z Wang Zeng Yi. W pierwszym secie rzeszowianin prowadził 10:8, jednak w kluczowych momentach stracił punkty i przegrał 10:12. W drugiej odsłonie przy stanie 9:9 skurcz łydki dopadł zawodnika Kolpingu, ale po chwili przerwy wrócił on do rywalizacji, choć sytuacja ta odbiła się na wyniku, bo uległ Chmielowi 9:11. Kolejne dwa sety "Wandżi" rozstrzygnął na swoją korzyść i zapewnił swojej ekipie trzy bezcenne ligowe punkty.

SPAR AZS Politechnika Rzeszów - PKS Kolping FRAC Jarosław 1:3
Paweł Chmiel - Marek Klasek 1:3 (7:11, 8:11, 11:6, 9:11)
Tomasz Lewandowski - Wang Zeng Yi 1:3 (8:11, 6:11, 11:4, 10:12)
Paweł Płatonow - Witalij Niechwedowicz 3:1 (11:3, 11:3, 6:11, 11:3)
Paweł Chmiel - Wang Zeng Yi 1:3 (10:12, 11:9, 9:11, 8:11)

Relacja z meczu: Wojciech Maryjka (Rzeszow4u.pl).

Czytano: 1426 razy

Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu