AZS Politechnika Rzeszów - Tomasz Lewandowski zwyciężył w III OTK Seniorów!
Tomasz Lewandowski zwyciężył w III OTK Seniorów!

Tomasz Lewandowski zwyciężył w III OTK Seniorów!


3 lutego 2013, 22:43 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

Niezwykle pozytywne wiadomości napłynęły z Częstochowy, gdzie od piątku rozgrywany był III Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Seniorów. Jak się okazało, zmagania w kategorii mężczyzn zdominowali pingpongiści SPAR AZS Politechniki Rzeszów - wygrał Tomasz Lewandowski, a na najniższym stopniu podium stanął Paweł Chmiel!ZOBACZ: "Drabinka" turnieju głównego mężczyzn

Zawody pod Jasną Górą były dla 27-letniego Lewandowskiego bardzo udane. Popularny "Lewy" jako jedyny wygrał wszystkie swoje pojedynki. Marsz po zwycięstwo III OTK Seniorów grający trener SPAR AZS rozpoczął od pewnie wygranej rywalizacji w grupie "E". Turniej finałowy zainaugurował zwycięstwem 4:0 nad Patrykiem Zatówką. W kolejnej rundzie wyższość Tomasza Lewandowskiego musiał uznać Daniel Bąk (ZKS Drzonków).

W półfinale były brązowy medalista indywidualnych mistrzostw Polski w singlu odprawił z kwitkiem innego z przedstawicieli z klubów z Ziemi Lubuskiej - Mateusza Gołębiowskiego. Wreszcie, w finałowym pojedynku, rzeszowianin po dramatycznym spotkaniu ograł Jakuba Kosowskiego 4:3, który jeszcze niedawno występował w niemieckiej Bundeslidze.

Z dobrej strony w imprezie zaprezentował się również Paweł Chmiel. Mający 26 lat pingpongista uplasował się na najniższym stopniu podium, ulegając w półfinale Kosowskiemu 3:4. W siódmym secie kapitan Politechniki prowadził nawet 7:4, by ostatecznie przegrać 8:11 i odpaść z turnieju.

Relacja z turnieju: Superliga.com.pl.

Czytano: 1482 razy


Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu

Zapraszamy na nową stronę
AZS Politechnika Rzeszów


Zwycięstwa: 2
Porażki: 4
Skut.: 33.3%

Zwycięstwa: 3
Porażki: 1
Skut.: 75%

Zwycięstwa: 2
Porażki: 3
Skut.: 40%

III liga podkarpacka | IV liga rzeszowska