AZS Politechnika Rzeszów - Rzeszowianie zdobyli komplet punktów w Toruniu!
Rzeszowianie zdobyli komplet punktów w Toruniu!

5 lutego 2013, 22:34 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

Pingpongiści SPAR AZS Politechniki Rzeszów w pełni zrewanżowali się młodym graczom ekipy Energa-Manekin Toruń, w meczu 11. kolejki Wschodzący Białystok Superligi pewnie wygrywając 3:0 i zgarniając komplet punktów. Rzeszowianie potwierdzili swoją wysoką formę z rozgrywanego w weekend III Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego Seniorów, nie pozwalając rywalom zdobyć choćby jednego seta.

Najbliżej wygrania partii z "akademikami" byli Jakub Dyjas i Wang Chen. Młody reprezentant Polski uległ w drugim pojedynku Tomaszowi Lewandowskiemu, lecz wszystkie sety zakończyły się dwupunktową przewagą niedzielnego triumfatora III OTK. W grze otwarcia Wang Chen przegrał trzeciego seta z Pawłem Platonowem 10:12.

Nic do powiedzenie nie miał także w starciu "trójek" Konrad Kulpa, który nie sprostał Pawłowi Chmielowi. Dla Chmiela i Platonowa były to szóste wygrane gry w superlidze, Tomasz Lewandowski triumfował po raz piąty.

Gracze Politechniki awansowali w tabeli Wschodzący Białystok Superligi na piąte miejsce, mając na swoim koncie 16 punktów. Sytuacja Energii-Manekina staje się coraz trudniejsza, bowiem drużyna przegrała już drugi mecz z rzędu w rundzie rewanżowej i wciąż ma na swoim koncie tylko osiem punktów (dziewiąte miejsce w tabeli).

Energa-Manekin Toruń - SPAR AZS Politechnika Rzeszów 0:3
Wang Chen - Paweł Płatonow 0:3 (8:11, 8:11,10:12)
Jakub Dyjas - Tomasz Lewandowski 0:3 (10:12, 9:11, 11:13)
Konrad Kulpa - Paweł Chmiel 0:3 (2:11, 9:11, 7:11)

Relacja z meczu: Dawid Szajna (Superliga.com.pl).

Czytano: 1428 razy

Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu