AZS Politechnika Rzeszów - TOMASZ LEWANDOWSKI WICEMISTRZEM POLSKI !
TOMASZ LEWANDOWSKI WICEMISTRZEM POLSKI !

4 marca 2013, 13:04 | dod. Tadeusz Czułno | fot.

3. MEDALE AKADEMIKÓW Z RZESZOWA. Po pasjonującym finale i prowadzeniu w decydującym secie 8:3 i 9:7 zawodnik SPAR AZS Politechniki Rzeszów Tomasz Lewandowski uległ najlepszemu aktualnie polskiemu zawodnikowi (nr 77 na świecie) Danielowi Górakowi (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 3:4 (-5,7,9,-7,10,-7,-9), w finale 81. Indywidualnych Mistrzostw Polski rozgrywanych 1-3 marca w Ostródzie.

Dla Góraka był to drugi w karierze tytuł, a Tomek, który ma już tytuły mistrzowskie we wszystkich młodzieżowych kategoriach wiekowych, walczył o swój pierwszy tytuł singlowy. Ma już bowiem złote medale za grę podwójną, dwa brązowe w singlu i brakuje mu tylko tego najważniejszego triumfu indywidualnie. Finałowy pojedynek, komentowany w TV przez trenera kadry Tomasza Krzeszewskiego, stał na bardzo wysokim poziomie i dostarczył wielu emocji widzom na sali w Ostródzie i przed ekranami telewizyjnymi i komputerowymi. Tym bardziej szkoda tego tytułu, gdyż indywidualny mistrz miał zagwarantowany „z urzędu” wyjazd na mistrzostwa świata, które odbędą się w maju w Paryżu. Tomek w drodze do finału wyeliminował kolejno Kaczmarka (UKS Dwunastka Wrocław ) 4:0, Perka (Pogoń Lębork) 4:0, Bąka (ZKS Drzonków) 4:1 i w półfinale obrońcę tytułu mistrzowskiego Wang Zeng Yi (Kolping Frac Jarosław) 4:1.

Lewandowski z 81. IMP z Ostródy przywozi jeszcze drugi medal (brązowy) za występ grze mieszanej, w parze z Agatą Pastor (MKSTS Polkowice). Trzeci medal dla Politechniki wywalczył Paweł Chmiel w parze ze swoim bratem Piotrem  (Strzelec Frysztak) – brąz w deblu. Obrońca tytułu w deblu Lewandowski wraz ze swoim partnerem Tomickim (Silesia Miechowice) przegrali w ćwierćfinale 1:3 właśnie z braterskim deblem Chmieli. W mistrzostwach z rzeszowskiej drużyny startował jeszcze Michał Dąbrowski, który zajął dalsze miejsca.

Oto komplet mistrzów Polski na rok 2013 i miejsca zawodników SPAR AZS PRz:  Gra pojedyncza kobiet: Antonina Szymańska (GLKS Nadarzyn). Gra pojedyncza mężczyzn: Daniel Górak. 2. T. Lewandowski,  17-32. Paweł Chmiel, 33-48. M. Dąbrowski. Gry podwójne kobiet: Klaudia Kusińska (Nadarzyn) – Magdalena Szczerkowska (SKTS Sochaczew). Gry podwójne mężczyzn: Górak – Robert Floras (obaj Bogoria), 3-4. Chmiel / Chmiel, 5-8. Lewandowski/Tomicki, 17-24. Dąbrowski/Nowaliński (Trefl Zamość) 17-24. Gry mieszane: Floras / Szczerkowska, 3-4. Lewandowski/Pastor, 5-8. Paweł Chmiel/Maluszczak (Gorzovia), 17-32. Dąbrowski/Kijok (Stella Gniezno).

tacz