AZS Politechnika Rzeszów - Sukcesy najmłodszych
Sukcesy najmłodszych

Sukcesy najmłodszych


2 kwietnia 2013, 12:45 | dod. Tadeusz Czułno | fot.

PIOTR CHŁODNICKI 4 W POLSCE !!!
Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy KU AZS Politechniki Rzeszów, na co dzień trenujący w Szkółce Tenisa Stołowego TRIO, w Ogólnopolskim Finale o Puchar „Przeglądu Sportowego” i Polskiego Związku Tenisa Stołowego w kategorii żaków, który odbył się w Tczewie (pomorskie), w dniach 23-24 marca 2013.


Awans do turnieju finałowego uzyskali z eliminacji wojewódzkich: Piotr Chłodnicki, Mateusz Rzeźnikiewicz oraz Patryk Dziuba.
Wszyscy zawodnicy STS TRIO, pod opieką trenerów Karola Paśko i Tomasza Lewandowskiego, rozpoczęli zmagania grupowe walcząc o 2 pierwsze miejsca premiowane awansem do turnieju głównego.
Mateusz Rzeźnikiewicz po bardzo dobrej grze i czterech zwycięstwach w grupie D, ostatecznie zajął 3 miejsce i różnicą jednego seta nie uzyskał awansu do gier finałowych. Po zwycięstwie i porażce w turnieju pocieszenia został sklasyfikowany w przedziale miejsc 21-24.
Podobnie jednego zwycięskiego seta zabrakło Patrykowi Dziubie do awansu do turnieju głównego. Patryk po dwóch zwycięskich meczach w turnieju dodatkowym, zajął ostatecznie miejsce w przedziale 19-20,biorąc pod uwagę, że był młodszy od współzawodników o rok, należy traktować wynik jako duże osiągnięcie.


Prawdziwą furorę zrobił natomiast nasz ostatni przedstawiciel Piotr Chłodnicki, który dzięki czterem wygranym pojedynkom w znakomitym stylu przebrnął eliminacje grupowe i awansował do niedzielnego turnieju głównego. Nie zaliczany do grona faworytów Piotrek (37 nr na liście startowej), w pierwszej rundzie gier finałowych po znakomitej grze, pokonał Dominika Kota (nr 6, MKS Rokita Brzeg Dolny) w stosunku 3-0 i zapewnił sobie awans do czołowej ósemki turnieju. W drugiej rundzie w imponującym stylu pokonał 3-1, Dawida Kosmala (nr 14, UKS Płomień Limanowa). Mnóstwo emocji dostarczył półfinałowy pojedynek z Kubą Kwapisiem (nr 2, MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka). Niesiony wspaniałym dopingiem przedstawiciel Podkarpacia po stojącym na znakomitym poziomie meczu, dopiero w piątym secie musiał uznać wyższość faworyta, ulegając mu 2:3.
Ostatecznie Piotr Chłodnicki zajął bardzo wysokie 4 miejsce, co do tej pory jest największym indywidualnym sukcesem naszego zawodnika.


Gratulacje dla naszych zawodnikow!!!

Wiecej informacji na  sts-trio.pl

Czytano: 2845 razy


Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu

Zapraszamy na nową stronę
AZS Politechnika Rzeszów


Zwycięstwa: 2
Porażki: 4
Skut.: 33.3%

Zwycięstwa: 3
Porażki: 1
Skut.: 75%

Zwycięstwa: 2
Porażki: 3
Skut.: 40%

III liga podkarpacka | IV liga rzeszowska