AZS Politechnika Rzeszów - Szymański: To jedna z najlepszych lig w Europie!
Szymański: To jedna z najlepszych lig w Europie!

Szymański: To jedna z najlepszych lig w Europie!


26 sierpnia 2013, 15:03 | dod. | fot.

- Wschodzący Białystok Superliga to jedna z najsilniejszych lig na Starym Kontynencie - mówi Filip Szymański, który zdecydował się ponownie reprezentować klub z Polski. Po kilkuletniej przygodzie z zagranicznymi zespołami, były brązowy medalista indywidualnych mistrzostw Polski seniorów w grze pojedynczej podpisał kontrakt z SPAR Extramarket AZS Politechniką Rzeszów.- Uważam, że rozgrywki Superligi do aktualnie trzecia, może czwarta najlepsza liga Europy. Super to wszystko wygląda pod względem organizacyjnym jak i sportowym. Na pewno cieszę się, że będę mógł spróbować swoich sił w tak mocnej lidze - dodaje Szymański, który w swojej kolekcji posiada m.in. tytuł mistrza Polski w grze mieszanej wspólnie z Moniką Pietkiewicz.

W ostatnich sezonach Szymański reprezentował kluby ligi niemieckiej, angielskiej, szwedzkiej i francuskiej. Dlaczego zdecydował się na powrót do ojczyzny? - Na powrót do kraju zdecydowałem się z kilku względów. Głównym powodem, dla którego postanowiłem podpisać kontrakt w Rzeszowie była moja rodzina. Urodził nam się syn i postanowiliśmy wrócić z żoną do Polski. W końcu musieliśmy ustabilizować nasze życie. Kolejną przyczyną była możliwość trenowania w Grodzisku Mazowieckim. Chciałem zmienić coś w swoim sposobie trenowania i myślę, że pod okiem Tomasza Redzimskiego to nastąpi. Kolejnym czynnikiem, który decydował o podpisaniu umowy w zespole z Podkarpacia był poziom Wschodzący Białystok Superligi, który z roku na rok wzrasta - odpowiada Szymański.

Rzeszowianie będą jednym z trzech klubów w sezonie 2013/2014, który w swoim składzie nie ma zawodnika zagranicznego. Jak na tle innych ekip szanse inżynierów ze stolicy Podkarpacia ocenia nowy nabytek klubu? - Będziemy walczyć, aby zająć bezpiecznie miejsce w tabeli i zapewnić sobie ligowy byt. Przy odrobinie szczęścia i dobrej grze każdego z nas, myślę że stać nas nawet na walkę o "coś więcej". Wszystko jednak zweryfikuje stół - dodaje nowy rzeszowianin.

Filip Szymański po raz ostatni w polskiej lidze występował w sezonie 2005/2006. Wspólnie z zawodnikami Pocztexu MRKS Gdańsk zajęli piąte miejsce, a indywidualnie Szymański wygrał 15 z 28 spotkań. - Dobrze wspominam moje występy w Polsce. Graliśmy wspólnie z Maciejem Pietkiewicz i Zbigniewem Grześlakiem. Mało brakowało, a awansowalibyśmy do fazy play off - zakończył były zawodnik niemieckiej Bundesligi.

Mateusz Przybył

Zródło: superliga.com.pl

Czytano: 1107 razy


Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu

Zapraszamy na nową stronę
AZS Politechnika Rzeszów


Zwycięstwa: 2
Porażki: 4
Skut.: 33.3%

Zwycięstwa: 3
Porażki: 1
Skut.: 75%

Zwycięstwa: 2
Porażki: 3
Skut.: 40%

III liga podkarpacka | IV liga rzeszowska