AZS Politechnika Rzeszów - MISTRZOSTWA POLSKI AZS- TRIUMF LEWANDOWSKIEGO
MISTRZOSTWA POLSKI AZS- TRIUMF LEWANDOWSKIEGO

MISTRZOSTWA POLSKI AZS- TRIUMF LEWANDOWSKIEGO


3 września 2013, 12:55 | dod. Tadeusz Czułno | fot.

Tenisiści stołowi AZS Politechniki Rzeszowskiej zdecydowanie zdominowali rozgrywane w dniach 24-25 sierpnia w hali Centrum Dydaktyczno Sportowego naszej uczelni. Łącznie zdobyli 14 medali: 5 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych. Oczywiście dało to też zwycięstwo w łącznej klasyfikacji drużynowej przed AZS UE Wrocław i AZS AWFiS Gdańsk.Wśród seniorów grze pojedynczej bezkonkurencyjny był, aktualny akademicki mistrz Europy w singlu i drużynie, który potwierdził swój prymat na krajowym podwórku. W finale ograł kolegę klubowego Pawła Chmiela, a półfinale nowy nabytek ekstraklasowej drużyny Filipa Szymańskiego. Z kolei Paweł Chmiel w półfinale wyeliminował swojego brata Piotra. Całe podium dla naszych zawodników !
Podobnego wyczynu dokonali najmłodsi zawodnicy mistrzostw. W kategorii młodzik 2000 zwyciężył Michał Majcher (2000 r.) przed Karolem Angrysem (2001) oraz Szymonem Seroką (2001) i Piotrem Chłodnickim (2002). Wszyscy oni są podopiecznymi Tomka Lewandowskiego, który prowadzi w naszym klubie wzorcową pracę z młodzieżą.

W kategorii kadeta pierwsze dwa miejsca na podium zajęli ich starsi koledzy Rafał Stąpor (1999) – złoty medal i Dawid Pelczar (1998) – srebrny.

Gry podwójne to kolejny grad medali. W seniorach zwyciężyli Paweł Chmiel w parze z Szymańskim, a brązowe medale zdobyli Piotr Chmiel z Michałem Dąbrowskim. W kadetach triumfowali Stąpor z Pelczarem, a w młodzikach para Angrys – Majcher, srebro w tej kategorii wywalczyli Chłodnicki z Seroką, a brąz Mateusz Rzeźnikiewicz (2002) z Patrykiem Dziubą (2003).
W kategorii senior rozegrano tez turniej  mikstowy. Tutaj gospodarze byli bardziej gościnni i pozwolili wygrać gosciom. Nie obylo się jednak bez medali i tak Piotr Chmiel z Katarzyna Ślifirczyk (AZS AJD Częstochowa) zdobyli srebro, Tomasz Lewandowski wraz z Karoliną Gołąbiewską (AZS PWSIiP Łomża) brąz.

W pozostałych konkurencjach tytuły mistrzowskie wywalczyli:
- młodziczki: Natalia Malicha (AZS Politechnika Wrocław w singlu i Natalia Gaworska  z Kingą Przylibską (obie AZS UE Wrocław,
- juniorki: Ada Jończyk (AZS UE Wrocław),
- juniorzy: Grzegorz Błaszczyk (AZS UE Wrocław) w singlu i w deblu w parze z kolegą klubowym Maciejem Łuczykiem,
- seniorki: Ada Jończyk w singlu i w parze z Anną Żak (AZSUE Wrocław) w deblu
Gra mieszana: Mateusz Troka (AZS AWFiS Gdańsk) – Katarzyna Nowocin (AZS AJD Częstochowa).

Reasumując ton rywalizacji nadawali studenci Politechniki Rzeszowskiej, zwłaszcza drużyny superligowej, która już 4 września zaczyna ekstraklasowe boje. Zapraszamy wszystkich do kibicowania, bądź oglądania w telewizji internetowej.

Tadeusz Czułno

Czytano: 1868 razy


Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu

Zapraszamy na nową stronę
AZS Politechnika Rzeszów


Zwycięstwa: 2
Porażki: 4
Skut.: 33.3%

Zwycięstwa: 3
Porażki: 1
Skut.: 75%

Zwycięstwa: 2
Porażki: 3
Skut.: 40%

III liga podkarpacka | IV liga rzeszowska