AZS Politechnika Rzeszów - WYMARZONE OTWARCIE ! NIESPODZIANKA W BYTOMIU !
WYMARZONE OTWARCIE ! NIESPODZIANKA W BYTOMIU !

WYMARZONE OTWARCIE ! NIESPODZIANKA W BYTOMIU !


5 września 2013, 08:41 | dod. Tadeusz Czułno | fot.

POLSKI SKŁAD ZWYCIĘŻA Z ARMIĄ NAJEMNIKÓW !CARBO-KOKS Polonia Bytom – SPAR extramarket.pl AZS Politechnika Rzeszów  2 : 3
Tomas Konecny – Tomasz Lewandowski 3:2 (-6,8,-0,7,6), Jakub Kosowski – Paweł Chmiel 1:3 (-7,-11,10,-9), Radek Mrkvicka – Filip Szymański 2:3 (3,-9,-5,5,-4), Konecny – Chmiel 3:0 (7,7,8), Kosowski – Lewandowski 2:3 (5,-11,-8,6,-5).

O sporą niespodziankę postarali się na inauguracje superligi rzeszowscy akademicy. W zamykającym pierwsza kolejkę meczu pokonali w Bytomiu faworyzowaną Polonię 3:2. Rzeszowianie, którzy w przedsezonowych wypowiedziach ostrożnie wypowiadali się o swoich szansach, już w pierwszym swoim występie pokazali się ze znakomitej strony. Bytomianie z kolei przed sezonem nie ukrywali medalowych aspiracji, dysponując naprawdę b. mocnym składem. Wystarczy dodać, że ich „trójka”, a więc zawodnik teoretycznie najsłabszy Czech Mrkvicka rozgrywki superligi w ub. sezonie zakończył z 4. rankingiem. Do zespołu dołączyli utytulowany Czech Konecny (mający w tym roku na rozkładzie mistrza świata) i od wielu lat etatowy reprezentant kraju Kosowski – grający od praktycznie całą dotychczasową karierę w najmocniejszej lidze Europy (niemieckiej Bundeslidze) oraz w lidze francuskiej także uważanej za jedną z najmocniejszych lig europejskich.

Tymczasem trio:” Lewy”, „Pablo” i „Szyman” w bytomskiej hali Na Skarpie utarli nosa faworytom. Zaczęło się od zaciętego meczu naszego wicemistrza Polski Lewego z mistrzem Czechem Konecnym. Pierwszy set dla polskiego Tomka, drugi dla czeskiego. W trzecim konsternacja Lewy wygrywa do zera ! Ale Konecny udowadnia swoją klasę, dwa kolejne sety padają jego łupem i „bytomskie bębny” biją zwycięsko. Zimny prysznic dla miejscowych przyszedł jednak natychmiast: Paweł Chmiel pokonuje miejscowego lidera krajowego, popularnego „Kosę” i jest remis. W pojedynku „trójek”,po kolejnym zaciętym i widowiskowym pojedynku, udany debiut w barwach SPARu extramarketu.pl zalicza Szymański. Globtrotter, który grał przez 7 sezonów w 2 Bundeslidze, lidze szwedzkiej, francuskiej  i angielskiej, pokonuje innego internacjonała Mrkvickę (trzy sezony temu najlepszego zawodnika ligi szwedzkiej) i goście obejmują prowadzenie. Jedyny, który nie zawiódł u gospodarzy Konecny wyrównuje jednak stan meczu po zwycięstwie nad Chmielem.  Kulminacja emocji w ostatniej partii wieczoru. Lewy udowadnia wszystkim niedowiarkom, że niezwykle udany sezon 2012/13 nie był dziełem przypadku i to jemu należy się miejsce w kadrze narodowej. Wynik do 5, w ostatnim decydującym secie nie pozostawia złudzeń, kto był w tym pojedynku lepszy i Rzeszowianie  z dwoma punktami na koncie wracają nocną podróżą do akademików Politechniki, aby przygotowywać się do poniedziałkowego szlagieru 2 kolejki z aktualnym mistrzem Polski Olimpia-Unia Grudziądz.

Mecz ten odbędzie się w hali przy ul. Poznańskiej 2A w poniedziałek o godz. 19.00 i będzie także transmitowany na żywo w telewizji internetowej na stronie superligi (www.superliga.com.pl). Zapraszamy – wstęp wolny.

fot. Marcin Masalski

 

W pozostałych meczach I kolejki padły następujące rozstrzygnięcia: ZKS Palmiarnia Zielona Góra – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3, Poltarex Pogon Lębork – Kolping FRAC Jarosław 2:3, Dekorglass Działdowo – Condohotels Morliny Ostróda 2:3, Olimpia Unia Grudziądz – Energa Manekin Toruń 3:0.

tacz

Czytano: 1728 razy


Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu

Zapraszamy na nową stronę
AZS Politechnika Rzeszów


Zwycięstwa: 2
Porażki: 4
Skut.: 33.3%

Zwycięstwa: 3
Porażki: 1
Skut.: 75%

Zwycięstwa: 2
Porażki: 3
Skut.: 40%

III liga podkarpacka | IV liga rzeszowska