AZS Politechnika Rzeszów - MISTRZ POKAZAŁ KLASĘ
MISTRZ POKAZAŁ KLASĘ

10 września 2013, 10:24 | dod. Tadeusz Czułno | fot.

Mistrz Polski udzielił srogiej lekcji rzeszowskim akademikom.

W drugiej kolejce I rundy rozgrywek sezonu 2013/14 pozwolił ugrać miejscowym tylko jednego seta. Padł on łupem Pawła Chmiela, który w inauguracyjnej partii spotkał się z mistrzem londyńskiej paraolimpiady Patrykiem Chojnowskim. Znakomicie dysponowany zawodnik gości niepodzielnie panował w pierwszych dwóch setach, wygrywając je do 4 i 6. W trzecim Pawłowi udało się przejąć inicjatywę i tę odsłonę wygrał na przewagi. Dobra passa Chmiela trwała i w czwartym secie, ale do stanu 6:5. Wtedy broniący się rozpaczliwym lobem Patryk trafił w kant stołu, czym rozbroił przeciwnika, uciekł na dwa punkty i dowiózł zwycięstwo do końca. W drugiej partii wieczoru z „jedynką” gości zmierzył się biorący w tym sezonie najtrudniejsze wyzwania na pierś Tomek Lewandowski. Mimo wyrównanej walki z Tajwańczykiem Huang Sheng Shengiem nie zdołał przechylić szali na swoja stronę. Uskrzydlony dobrą postawą kolegów Chorwat Kolarek nie pozwolił na wiele Szymańskiemu i goście skasowali w tym meczu całą pulę.

Reasumując mistrzowie z Grudziądza okazali się wyraźnie lepsza drużyną, a dodatkowo po sukcesie akademików w Bytomiu przystąpili do tego meczu maksymalnie skoncentrowani. Dodając do tego nieco słabszą postawę „inżynierów” ( a tak się gra jak przeciwnik pozwala, a rywal nie pozwalał na wiele) obie drużyny w tym spotkaniu jakby się minęły z dyspozycją dnia i stąd taki a nie inny wynik. Taki zimny prysznic przyda się miejscowym (dobrze, że w takim momencie i od takiego rywala) i w czasie ponad miesięcznej przerwy (na drużynowe mistrzostwa świata) odzyskają pełną dyspozycje, gdyż aby wygrywać mecze w b. mocnej superlidze w aktualnym składzie muszą wszyscy zagrać na 90-100%.