AZS Politechnika Rzeszów - DRUGIE WYJAZDOWE ZWYCIĘSTWO
DRUGIE WYJAZDOWE ZWYCIĘSTWO

16 paĹşdziernika 2013, 09:23 | dod. Tadeusz Czułno | fot.

Cenny sukces zanotowali rzeszowscy akademicy, pokonując na wyjeździe w 3. kolejce rozgrywek superligi drużynę z Lęborka.

Miejscowi mając w składzie jednego z najlepszych polskich zawodników ostatniej dekady Bartosza Sucha, nie ukrywali apetytów na pierwsze ligowe zwycięstwo. Już pierwszy pojedynek lidera gospodarzy z coach-playerem gości Tomkiem Lewandowskim pokazał, że emocji w  tym meczu nie zabraknie. Jak na liderów przystało stoczyli oni dramatyczny, pięciosetowy bój, w którym minimalnie lepszy okazał się były mistrz Europy juniorów. Lewy miał w tej partii szanse na końcowy sukces, gdy w 3. secie prowadził 9:6, niestety kolejne 5 punktów zdobył Such.

„Planowy” punkt gospodarzy i teraz aby pozostać z szansami na zwycięstwo goście muszą wygrać dwie kolejne partie. Najpierw dokonuje tego pewnie, ustawiony na „jedynkę” Paweł Chmiel, który w trzech setach wypunktował rakietę nr 2 gospodarzy, niewygodnego, leworęcznego Jakuba Perka. Następna partia okazała się kluczowa dla losów całego meczu. Nowy nabytek akademików Filip Szymański zmierzył się z najbardziej doświadczonym zawodnikiem gospodarzy popularnym „Prądem” – Prądzińskim. Stawka tego pojedynku usztywniła trochę „Szymana’, który obok znakomitych momentów miał też przestoje, ale w końcu międzynarodowe ogranie zawodnika gości wzięło górę. Rozluźniony zwycięstwem z Lewandowskim Bartek Such w kolejnym pojedynku nie dał szans Chmielowi.

Z kolei znakomicie z roli faworyta wywiązał się w ostatniej partii meczu, aktualny wicemistrz Polski Lewandowski. Tylko pierwszy set zakończony zwycięstwem na przewagi Perka był wyrównany. W kolejnych trzech pewnie triumfował „Lewy”, potwierdzając, że o sile rzeszowskiej drużyny stanowi wyrównany skład – każdy z zawodników gości zrobił po punkcie i to pozwoliło wywieźć bezcenne w kontekście dalszej rywalizacji 2 punkty z gorącego terenu. W innym rozegranym meczu tej kolejki mistrz Polski z Grudziądza rozgromił na wyjeździe faworyzowany przed rozgrywkami zespół z Bytomia 3:0.

Poltarex Pogoń Lębork - SPAR Extramerket.pl Politechnika Rzeszów 2:3
Bartosz Such - Tomasz Lewandowski 3:2 (11:7, 4:11, 11:9, 11:13, 11:8)
Jakub Perek - Paweł Chmiel 0:3 (7:11, 8:11, 3:11)
Marek Prądziński - Filip Szymański 2:3 (12:10, 2:11, 8:11, 11:9, 8:11)
Bartosz Such - Paweł Chmiel 3:0 (11:2, 11:7, 11:2)
Jakub Perek - Tomasz Lewandowski 1:3 (16:14, 3:11, 3:11, 6:11)