AZS Politechnika Rzeszów - SUKCESY SENIORÓW I MŁODZIKÓW
SUKCESY SENIORÓW I MŁODZIKÓW

22 paĹşdziernika 2013, 12:26 | dod. Tadeusz Czułno | fot.

Rozegrano I Grand Prix w poszczególnych kategoriach wiekowych. W rozgrywanych wg nowej formuły dawnych OTK sukcesy zanotowali zawodnicy naszego klubu.

W Ostródzie wśród seniorów cała trójka zawodników SPAR extramarket.pl Politechnika Rzeszów zakwalifikowała się do czołowej „16”, co jest równoznaczne z kwalifikacją do następnego II Grand Prix. Tomasz Lewandowski był 5, Filip Szymański 11, a Paweł Chmiel 15. „Lewy przegrał tylko z ze zdobywca 2 miejsca Jakubem Dyjasem, występującym na co dzień w 2 Bundeslidze, Paweł uległ zwycięzcy turnieju Bartoszowi Suchowi. Jednocześnie nasi odnieśli kilka wartościowych zwycięstw: Paweł Chmiel pokonał 3:2 Roberta Florasa (nie załapał się do limitu na następne Grand Prix !), Szymański zwyciężył aktualnego mistrz Polski Daniela Góraka 3:1.

Pod koniec września w Bilczy odbyło się z kolei I Grand Prix młodzików, w którym najlepiej z podopiecznych trenerów Lewandowskiego i Karola Paśki wypadł Karol Angrys, który zajął 5 miejsce i uzyskał limit na II Grand Prix. Bliski uzyskania limitu był Szymon Seroka, ale zajął ostatecznie 17 miejsce, Piotr Chłodnicki był w przedziale 33-40, Patryk Dziuba 49-56, a Mateusz Rzeźnikiewicz 57-64. W I Grand prix kadetów 20 miejsce zajął Rafał Stąpor.

Najmłodsi czyli młodzicy i żacy byli bezkonkurencyjni w drużynowych mistrzostwach Podkarpacia UKS. Młodzicy (ur. 2001 – 2002) w składzie: Angrys, Seroka, Chłodnicki, Rzeźnikiewicz oraz żacy (2003 i młodsi): Dziuba, Miłosz Misiuda, Karol Lis byli najlepsi w swoich kategoriach wiekowych i zakwalifikowali się do zawodów półfinałowych.