AZS Politechnika Rzeszów - SUPERLIGA PEŁNA NIESPODZIANEK
SUPERLIGA PEŁNA NIESPODZIANEK

SUPERLIGA PEŁNA NIESPODZIANEK


5 listopada 2013, 14:58 | dod. | fot.

W wiele niespodziewanych, wręcz sensacyjnych wyników, obfitują tegoroczne rozgrywki Wschodzący Białystok Superligi tenisa stołowego mężczyzn.


Liga stała się przez to niezmiernie ciekawa, a wyniki poszczególnych pojedynków nieprzewidywalne. Po rozegraniu prawie połowy spotkań (drużyny maja na koncie różną liczbę rozegranych meczy) na pierwszych trzech miejscach znajdują się wprawdzie zespoły zaliczające się do faworytów ligi, ale za nimi jest siedem drużyn … znajdujących się w grupie spadkowej.
Tabela ligowa na miejscach 4-10 jest tak spłaszczona, że każda następna kolejka może przynieść diametralne przetasowania. Na czele tej stawki znajduje się nasza drużyna, która na 4 rozegrane mecze wygrała trzykrotnie, ale tylko za 2 punkty i ma tyle samo punktów co Ostróda z dwoma zwycięstwami i tylko punkt więcej od Torunia i Działdowa mającymi w dorobku po 1 zwycięstwie.
Największy jak do tej pory zawód to postawa faworyzowanej Polonii Bytom i „janosikowe” dokonania Dartomu, który rozdaje punkty biednym i choć pewnie zabierze bogatym, to jednak wzbogacając w punkty Lębork, Działdowo i przede wszystkim Toruń może wypaczyć w ostatecznym rozrachunku sportowy wynik w końcowej tabeli.
Szczególnie sensacyjnie wyglądają porażki 26 na liście światowej Oha, a i dokonania Daniela Góraka nie powalają na kolana. Wyniki te z jednej strony świadczą o sile polskiej ligi, a z drugiej podważają profesjonalizm niektórych gwiazd światowego i europejskiego ping ponga. Jeśli do tego dodamy kolejne sensacyjne doniesienia  o grze nieuprawnionych zawodników w rozgrywkach ligowych, występujących w nich niezgodnie z regulaminem tych rozgrywek, to ten sezon na długo może zapisać się w historii polskiej superligi.

Aktualna tabela superligi:
1.    Grudziądz    6    14    16:6
2.    Jarosław    4    11    12:4
3.    Grodzisk Maz.    5    10    13:7
4.    Rzeszów        4    6    9:9
5.    Ostróda        4    6    10:10
6.    Działdowo    5    5    9:13
7.    Toruń        5    5    8:13
8.    Lębork        4    3    7:12
9.    Bytom        4    3    5:11
10.    Zielona Góra    3    2    4:8

Spotkanie zaległe: ZKS Palmiarnia Zielona Góra – PKS Kolping FRAC Jarosław, rozegrane awansem: KST Energa Manekin Toruń – KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:1 !, ASTS Olimpia-Unia  Grudziądz – Kolping 1:3, KS Dekorglass Działdowo – Olimpia 2:3.

tacz

Czytano: 1142 razy


Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu

Zapraszamy na nową stronę
AZS Politechnika Rzeszów


Zwycięstwa: 2
Porażki: 4
Skut.: 33.3%

Zwycięstwa: 3
Porażki: 1
Skut.: 75%

Zwycięstwa: 2
Porażki: 3
Skut.: 40%

III liga podkarpacka | IV liga rzeszowska