AZS Politechnika Rzeszów - Kosowski i Such w barażach
Kosowski i Such w barażach

Kosowski i Such w barażach


8 listopada 2013, 08:23 | dod. | fot.

Jakub Kosowski i Bartosz Such wygrali po dwa mecze w kwalifikacjach i zagrają w barażach o udział w turnieju głównym GAC Group 2013 ITTF World Tour Polish Open w Spale.



Rywalem Jakuba Kosowskiego będzie Michal Obeslo (Czechy), a Bartosza Sucha Jon Persson (Szwecja).

W czwartkowych decydujących meczach grupowych Bartosz Such pokonał Fredericka Josta (Niemcy) 4:3, a Jakub Kosowski pokonał Mehdi Bouloussa (Francja) 4:1.

Jeśli wygrają swoje mecze w barażach, tzw. rundzie KO, dołączą do rozstawionych dwóch reprezentantów Polski Wanga Zeng Yi i Daniela Góraka.

Pecha mieli Filip Szymański i Paweł Chmiel, którzy w decydujących spotkaniach prowadzili po 3-0 w setach by ostatecznie przegrać 3:4. Filip Szymański przegrał z Kim Donghyun (Korea Płd.) 3:4, a Paweł Chmiel z Lubomirem Jancarikiem (Czechy) 3:4.


Obaj Polacy zajęli 2 miejsca w swoich grupach, podobnie jak Tomasz Lewandowski (bilans gier 1:1), Mateusz Gołębiowski (1:1), Robert Floras (1:1), Patryk Chojnowski (1:1) i Jakub Dyjas (1:1).

3 miejsce zajęli Michał Bańkosz (0:2), Adrian Więcek (0:2), Jacek Nowokuński (0:2) i Paweł Fertikowski (0:2), który miał najtrudniejsze losowanie, bowiem trafił na dwóch Azjatów.

Zwycięzcy grup od nr 1 do nr 13 bezpośrednio awansowali do turnieju głównego, zaś pozostali zwycięzcy wystąpią w barażach.

O godz. 17:00 Bartosz Such zagra z Jonem Perssonem, a Jakub Kosowski o godz. 17:45 z Michalem Obeslo. Szansę na awans z rundy KO ma Chińczyk Xu Wenliang zgłoszony do turnieju przez PZTS. Spotka się z Hung Tzu-Hsiang (Tajwan).

Wyniki kwalifikacji, singiel mężczyzn

gr. 3: środa Tomasz Lewandowski (Polska) - Martin Storf (Austria) 4:2 (13:11, 11:5, 6:11, 0:11, 11:9, 11:6)
środa Tomasz Lewandowski (Polska) - Gustavo Tsuboi (Brazylia) 3:4 (13:11, 4:11, 11:6, 4:11, 13:11, 7:11, 4:11)


gr. 18: środa Mateusz Gołębiowski (Polska) - Henry Mujica (Wenezuela) 4:1 (11:5, 11:7, 13:11, 10:12, 11:6)
czwartek Mateusz Gołębiowski (Polska) - Zoltan Fejer-Konnerth (Niemcy) 2:4 (11:9, 11:8, 5:11, 7:11, 6:11, 10:12)

gr. 20: środa Bartosz Such (Polska) - Hsu Chia-Liang (Tajwan) 4:1 (13:11, 11:2, 6:11, 11:4, 11:4)
czwartek Bartosz Such (Polska) - Frederick Jost (Niemcy) 4:3 (3:11, 11:9, 4:11, 12:10, 8:11, 11:7, 11:5)

gr. 24: środa Michał Bańkosz (Polska) - Yu Jiaqing (Singapur) 0:4 (8:11, 8:11, 1:11, 3:11)
środa Michał Bańkosz (Polska) - Tomislav Kolarek (Chorwacja) 2:4 (7:11, 6:11, 8:11, 12:10, 11:7, 7:11)

gr. 31: środa Jakub Kosowski (Polska) - Carlos Franco (Hiszpania) 4:2 (7:11, 11:6, 11:9, 7:11, 13:11, 11:9)
czwartek Jakub Kosowski (Polska) - Mehdi Bouloussa (Francja) 4:1 (11:8, 9:11, 11:8, 11:3, 11:5)

gr. 32: środa Adrian Więcek (Polska) - Harmeet Desai (Indie) 0:4 (8:11, 3:11, 11:13, 7:11)
środa Adrian Więcek (Polska) - Josef Simoncik (Czechy) 2:4 (4:11, 9:11, 11;9, 5:11, 11:5, 9:11)

gr. 34: środa Paweł Chmiel (Polska) - Siarhei Afanasenka (Białoruś) 4:0 (11:6, 11:6, 13:11, 11:9)
czwartek Paweł Chmiel (Polska) - Lubomir Jancarik (Czechy) 3:4 (11:8, 11:6, 11:8, 7:11, 6:11, 4:11, 9:11)


gr. 35: środa Filip Szymański (Polska) - Ivan Proano (Ekwador) 4:0 (13:11, 11:7, 11:4, 11:5)
czwartek Filip Szymański (Polska) - Kim Donghyun (Korea Płd.) 3:4 (11:8, 14:12, 11:8, 10:12, 6:11, 6:11, 5:11)


gr. 39: środa Paweł Fertikowski (Polska) - Lin Hsuan-Ming (Tajwan) 2:4 (7:11, 11:9, 6:11, 11:7, 10:12, 8:11)
czwartek Paweł Fertikowski (Polska) - Takuya Jin (Japonia) 1:4 (13:15, 7:11, 12:10, 11:13, 5:11)

gr. 40: środa Robert Floras (Polska) - Zhai Chao (Chiny) 0:4 (8:11, 8:11, 10:12, 11:13)
czwartek Robert Floras (Polska) - Alexandre Robinot (Francja) 4:1 (11:7, 11:9, 8:11, 11:9, 12:10)


gr. 42: środa Jacek Nowokuński (Polska) - Feng Xiaoquan (Austria) 2:4 (12:10, 7:11, 4:11, 11:6, 3:11, 3:11)
środa Jacek Nowokuński (Polska) - Marcos Madrid (Meksyk) 3:4 (13:11, 12:10, 7:11, 11:3, 4:11, 1:11, 6:11)

gr. 43: środa Patryk Chojnowski (Polska) - Cedric Nuytinck (Belgia) 4:1 (11:5, 11:7, 7:11, 11:4, 11:9)
środa Patryk Chojnowski (Polska) - Romain Lorentz (Francja) 3:4 (10:12, 11:9, 11:9, 8:11, 12:10, 9:11, 10:12)

gr. 45: środa Xu Wenliang (Polska) - Hampus Nordberg (Szwecja) 4:2 (11:8, 11:8, 7:11, 11:5, 4:11 11:4)
środa Xu Wenliang (Polska) - Daniel Kosiba (Węgry) 4:2 (4:11, 11:9, 11:5, 5:11, 11:4, 11:5)

gr. 46: środa Jakub Dyjas (Polska) - Lucian Munteanu (Rumunia) 4:3 (10:12, 11:9, 11:5, 8:11, 5:11, 15:13, 11:9)
czwartek Jakub Dyjas (Polska) - Jon Persson (Szwecja) 2:4 (5:11, 9:11, 11:8, 5:11, 11:9, 7:11)

Źródło: PZTS

Czytano: 1322 razy


Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu

Zapraszamy na nową stronę
AZS Politechnika Rzeszów














Zwycięstwa: 2
Porażki: 4
Skut.: 33.3%

Zwycięstwa: 3
Porażki: 1
Skut.: 75%

Zwycięstwa: 2
Porażki: 3
Skut.: 40%

III liga podkarpacka | IV liga rzeszowska