AZS Politechnika Rzeszów - Jakub Kosowski awansował do turnieju głównego
Jakub Kosowski awansował do turnieju głównego

8 listopada 2013, 08:30 | dod. | fot.

Jakub Kosowski pokonał Michal Obeslo (Czechy) 4:2 i awansował do turnieju głównego GAC Group 2013 ITTF World Tour Polish Open w Spale.

Jakub Kosowski powinien być zadowolony ze swojej dyspozycji.
Po zwycięstwach grupowych w kwalifikacjach z Carlosem Franco (Hiszpania) 4:2 i Mehdi Bouloussą (Francja) 4:1, Jakub Kosowski pewnie wygrał też z Obeslo i znalazł się w 1/32 finału.

Niestety porażki doznał Bartosz Such - 0:4 z Jonem Perssonem (Szwecja), który wcześniej pokonał w fazie grupowej Jakuba Dyjasa.

W barażach, tzw. rundzie KO, nie powiodło się też zgłoszonemu do turnieju przez PZTS Chińczykowi Xu Wenliangowi, który przegrał z Hung Tzu-Hsiang (Tajwan) 1:4. Awansowali natomiast inni zawodnicy grający we Wschodzący Białystok Superlidze - Czech Jiri Vrablik i Chorwat Tomislav Kolarek.

Oprócz Jakuba Kosowskiego, w 1 rundzie zagra jeszcze dwóch rozstawionych reprezentantów Polski Wang Zeng Yi i Daniel Górak.

- Nasi zawodnicy nie zajmują wysokich miejsc w rankingach, dlatego trudno było się spodziewać, że wielu z nich awansuje do turnieju głównego. Swoje grupy wygrywali najbardziej doświadczeni, czyli Jakub Kosowski i Bartosz Such. Szkoda innych, bo kwalifikacje mogły się lepiej zakończyć m.in. dla Jakuba Dyjasa, Tomasza Lewandowskiego, Pawła Chmiela i Filipa Szymańskiego. W zawodach głównych też będzie ciężko, zresztą nam zawsze trudno grało się w domu. Przecież nawet Andrzej Grubba w najlepszych latach nigdy nie wygrał Międzynarodowych Mistrzostw Polski - powiedział dyrektor sportowy PZTS Stefan Dryszel.

Wyniki rundy KO
Jakub Kosowski (Polska) - Michal Obeslo (Czechy) 4:2 (11:6, 4:11, 11:7, 5:11, 11:7, 11:5)
Bartosz Such (Polska) - Jon Persson (Szwecja) 0:4 (5:11, 8:11, 8:11, 4:11)

Źródło: PZTS