AZS Politechnika Rzeszów - Niesamowity Lewandowski nie pomógł rzeszowianom
Niesamowity Lewandowski nie pomógł rzeszowianom

Niesamowity Lewandowski nie pomógł rzeszowianom


28 listopada 2013, 11:15 | dod. | fot.

Kapitalna postawa Tomasza Lewandowskiego nie pomogła SPAR Extramarket.pl AZS Politechnice Rzeszów w odniesieniu piątego zwycięstwa w sezonie. W zamykającym szóstą kolejkę Wschodzący Białystok Superlidze meczu, drużyna wicemistrza Polski w grze pojedynczej uległa w Grodzisku Mazowieckim tamtejszej Dartom Bogorii 2:3.Środowy pojedynek w podwarszawskiej miejscowości miał być hitem tej serii spotkań i tak też było. Mecz trzymał w napięciu do ostatniej piłki, a o jego losach zadecydowała ostatnia partia, w której Paweł Fertikowski pokonał Filipa Szymańskiego po tie breaku 3:2. Zanim jednak grodziszczanin zwyciężył w pojedynku zamykającym środowy mecz, to w drugiej partii dnia przegrał z Tomaszem Lewandowskim, tracąc tym samym miano niepokonanego zawodnika w lidze.

Bez wątpienia bohaterem spotkania w hali przy ulicy Westfala był grający trener przyjezdnych - Tomasz Lewandowski. Srebrny medalista indywidualnych mistrzostw Polski w grze pojedynczej z ubiegłego sezonu w starciu z grodziszczanami zainkasował komplet "oczek". Popularny "Lewy" najpierw ograł leworęcznego Pawła Fertikowskiego 3:1, a następnie w pięciu setach uporał się z Danielem Górakiem. Ten ostatni prowadził z rzeszowianinem już 2:0, ale ambitnie grający krajowy lider SPAR Extramarket.pl AZS Politechniki zdołał wygrać kolejne trzy partie i zapisał na swoim koncie kolejny punkt.

Środa nie była udanym dniem dla kolegów Lewandowskiego - Filipa Szymańskiego i Pawła Chmiela, którzy nie potrafili pokonać swoich przeciwników. Szymański, który powrócił przed sezonem do Wschodzący Białystok Superligi, uległ Danielowi Górakowi i Pawłowi Fertikowskiemu, a Chmiel przegrał z Robertem Florasem.

Kluczem do zwycięstwa miejscowych okazała się wyrównana gra wszystkich pingpongistów w składzie Dartom Bogorii. Każdy z podopiecznych Tomasza Redzimskiego w środowy wieczór zapisał na swoim koncie po jednym "oczku".

Po sześciu kolejkach Wschodzący Białystok Superligi finalista Pucharu ETTU z minionego sezonu nadal plasuje się na trzeciej pozycji. Ekipa Tomasza Redzimskiego ma na swoim koncie 12 punktów i traci pięć "oczek" do liderującej Olimpii-Unii Grudziądz. Rzeszowianie z dorobkiem dziewięciu punktów sklasyfikowani są na piątej lokacie.

Dartom Bogoria Grodzisk Maz. - SPAR Extramarket.pl AZS Politechnika Rzeszów 3:2
Daniel Górak - Filip Szymański 3:1 (11:9, 12:10, 6:11, 11:9)
Paweł Fertikowski - Tomasz Lewandowski 1:3 (9:11, 11:2, 7:11, 8:11)
Robert Floras - Paweł Chmiel 3:1 (11:7, 11:5, 8:11, 11:3)
Daniel Górak - Tomasz Lewandowski 2:3 (11:6, 12:10, 8:11, 10:12, 8:11)
Paweł Fertikowski - Filip Szymański 3:2 (11:7, 3:11, 11:7, 9:11, 11:4)

Mateusz Przybył, www.superliga.com.pl

Czytano: 1433 razy


Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu

Zapraszamy na nową stronę
AZS Politechnika Rzeszów


Zwycięstwa: 2
Porażki: 4
Skut.: 33.3%

Zwycięstwa: 3
Porażki: 1
Skut.: 75%

Zwycięstwa: 2
Porażki: 3
Skut.: 40%

III liga podkarpacka | IV liga rzeszowska