AZS Politechnika Rzeszów - Kolping Frac w koronie Podkarpacia
Kolping Frac w koronie Podkarpacia

5 grudnia 2013, 08:39 | dod. | fot.

Trzecie w historii derby Podkarpacia we Wschodzący Białystok Superlidze tylko w starciu Vitaliya Nekhviadovicha z Pawłem Chmielem przyniosły oczekiwane emocje. Białorusin wygrał 3:2 i przypieczętował triumf gospodarzy 3:0 w ostatnim meczu 7. kolejki rozgrywek. Wang Zeng Yi przerwał świetną serię Tomasza Lewandowskiego.

Brązowi medaliści drużynowych mistrzostw Polski w nagrodę awansowali na fotel lidera Wschodzący Białystok Superligi. Z 17 punktami i sześcioma rozegranymi meczami prowadzą w tym zestawieniu samodzielnie, wciąż utrzymując miano niepokonanych. Ciasno zrobiło się w środku tabeli, ponieważ między czwartym Dekorglassem Działdowo (10 pkt) a szóstą SPAR AZS Politechniką Rzeszów jest... punkt różnicy.

Mecz w Jarosławiu, który miał być hitem tej serii spotkań, za sprawą Jewgienija Szczetinina i Wanga Zeng Yi "brutalnie" zamienił się w jednostronne widowisko. Jego wydźwięk i przede wszystkim rezultat próbował naprawić Paweł Chmiel, który wrócił ze stanu 0:2, ale w piątym secie przy wyniku 9-9 punkty zdobył już tylko Vitaly Nekviadovich. Wcześniej Szczetinin, najstarszy gracz superligi, wygrał z Filipem Szymańskim 3:0, choć "Szyman" w pierwszej partii miał piłkę setową, a grający w Polsce od 12 lat "Wandżi" nie dał szans Tomaszowi Lewandowskiemu, pozwalając ugrać wicemistrzowi kraju tylko 19 "oczek".

Tym spotkaniem tenisiści stołowi Kolpinga Frac poprawili swoje statystyki indywidualne. Najlepszy wśród nich jest Żenia Szczetinin, który wygrał siedem z dziewięciu gier. Wang Zeng Yi legitymuje się bilansem 6-2, a Nekhviadovich - 5-1. Po serii dwóch kompletów z rzędu, tym razem goryczy porażki, piątej w bieżącej kampanii, doznał Lewandowski. Czwartą przegraną z rzędu poniósł też Filip Szymański, a drugą - Paweł Chmiel.

Dla drużyny Kamila Dziukiewicza był to drugi triumf w stosunku 3:0 w sezonie 2013/2014; dla rzeszowian - druga porażka.

PKS Kolping Frac Jarosław - SPAR extramarket.pl AZS Politechnika Rzeszów 3:0
Jewgienij Szczetinin - Filip Szymański 3:0 (12-10, 11-9, 11-2)
Wang Zeng Yi - Tomasz Lewandowski 3:0 (11-7, 11-4, 11-8)
Vitaly Nekhviadovich - Paweł Chmiel 3:2 (11-5, 12-10, 3-11, 9-11, 11-9)

Czytano: 1401 razy

Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu