AZS Politechnika Rzeszów - "Akademicy" zgarnęli pełną pulę
Akademicy zgarnęli pełną pulę

"Akademicy" zgarnęli pełną pulę


10 grudnia 2013, 08:53 | dod. | fot.

Zatrzymanie Lucjana Błaszczyka okazało się kluczem rzeszowskiej Politechniki do piątego zwycięstwa w sezonie. Tomasz Lewandowski i Paweł Chmiel zadbali o trzy punkty dla "akademików", którzy pokonali na otwarcie 8. kolejki superligi ZKS Palmiarnię Zielona Góra 3:1.Wydarzenia w hali przy ul. Poznańskiej mogły przybrać znacznie inny przebieg, gdyby w pojedynku numer dwa Lucjan Błaszczyk wykorzystał wysokie prowadzenie w piątym secie z Pawłem Chmielem. Ostatecznie to gracz Politechniki triumfował w nim 12-10. "Było już 9-3 dla Lucka, ale w tym momencie uspokoiłem się i zacząłem grać dokładniej. W samej końcówce mój rywal chciał zbyt szybko skończyć, a ja miałem trochę szczęścia. W całym pojedynku miałem jednak przewagę, przeciwnik nie radził sobie z moim serwisem. Niepotrzebnie doprowadziłem do takiej dramatycznej gry" - powiedział Chmiel.Fot.: www.rzeszow4u.pl


Za jego plecami stała rzeszowska "jedynka", czyli grający trener Tomasz Lewandowski. Tym razem indywidualny wicemistrz Polski był nieomylny, odnosząc swoją ósma i dziewiątą wygraną we Wschodzący Białystok Superlidze. "Lewy" najpierw zwyciężył Mateusza Gołebiowskiego, a potem ograł Błaszczyka, zamykając mecz. To trzeci komplet rzeszowianina w czwartym ligowym spotkaniu. Lider Palmiarni po komplecie w konfrontacji z Bytomiem, tym razem dwukrotnie odszedł od stołu zwyciężony.

Honorowe zwycięstwo ekipie brązowego medalisty DMP, swoje dopiero drugie w sezonie, dał Daniel Bąk, który okazał się lepszy od Filipa Szymańskiego (3:1). Ten drugi przegrał piątą grę z rzędu.

"Moja forma jest falowa, raz punktuję, innym razem przegrywam. Mam nadzieję, że zwycięstwo z Błaszczykiem mnie podbuduje, bo zawsze miło wygrywać z takim graczem i klubem, jakim jest Palmiarnia. W tej rundzie został nam jeszcze mecz z Toruniem, w którym chcemy zdobyć trzy punkty i być w najlepszej czwórce drużyn na półmetku" - przyznał Paweł Chmiel.

SPAR extramarket.pl AZS Politechnika szybko otrząsnęła się po porażce 0:3 z Kolpingiem Frac Jarosław i awansowała na czwarte miejsce w tabeli superligi (12 pkt). ZKS Palmiarnia wciąż jest dziewiąta i ma w dorobku sześć punktów, tyle samo tracąc do ekipy z Podkarpacia.

SPAR extramarket.pl AZS Politechnika Rzeszów - ZKS Palmiarnia Zielona Góra 3:1


Tomasz Lewandowski - Mateusz Gołębiowski 3:0 (11-8, 11-5, 11-8)
Paweł Chmiel - Lucjan Błaszczyk 3:2 (11-7, 10-12, 11-4, 8-11, 12-10)
Filip Szymański - Daniel Bąk 1:3 (14-16, 11-5, 6-11, 8-11)
Tomasz Lewandowski - Lucjan Błaszczyk 3:0 (11-9, 11-4, 11-9)

Dawid Szajna, www.superliga.com.pl

Czytano: 1422 razy


Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu

Zapraszamy na nową stronę
AZS Politechnika Rzeszów


Zwycięstwa: 2
Porażki: 4
Skut.: 33.3%

Zwycięstwa: 3
Porażki: 1
Skut.: 75%

Zwycięstwa: 2
Porażki: 3
Skut.: 40%

III liga podkarpacka | IV liga rzeszowska