AZS Politechnika Rzeszów - Szósta wygrana akademików z Rzeszowa
Szósta wygrana akademików z Rzeszowa

16 grudnia 2013, 08:42 | dod. | fot.

Tenisiści stołowi SPAR Extramarket.pl AZS Politechnika Rzeszów udanie zakończyli pierwszą rundę rozgrywek we Wschodzący Białystok Superlidze. Drużyna z Podkarpacia w dziewiątej kolejce pokonała na wyjeździe Energę-Manekin Toruń 3:1.

- Mecz ułożył się po naszej myśli. Szkoda jedynie gry Filipa Szymańskiego, który mimo dobrej postawy przegrał z Marcinem Marchlewskim. Miał piłki kończące i rywal był w jego zasięgu. Cóż, mówi się trudno - mówił po spotkaniu grający trener gości, Tomasz Lewandowski. - Jesteśmy zadowoleni z dzisiejszego meczu. Trzy punkty wędrują na nasze konto i to jest najważniejsze - dodał wicemistrz kraju w grze pojedynczej.

To właśnie popularny "Lewy" i Paweł Chmiel byli autorami wszystkich punktów dla klubu z Rzeszowa. Lewandowski w piątkowy wieczór ograł Konrada Kulpę 3:1 a Chmiel wygrał z Grzegorzem Adamiakiem 3:2 i Kulpą także 3:2.

W zespole z Grodu Kopernika po raz kolejny udanie zaprezentował się debiutujący w tym sezonie we Wschodzący Białystok Superlidze Marcin Marchlewski. Zastępujący Tajwańczyka Wu Chih-Chi Polak w pojedynku "trójek" ograł Filipa Szymańskiego 3:2. Dla torunianina była to już druga wygrana w tej edycji Wschodzący Białystok Superligi tenisistów stołowych.

Rzeszowianie, którzy przed sezonem skazywani byli na walkę o ligowy byt, pierwszą część rozgrywek zakończyli z sześcioma zwycięstwami. - Każdy z nas dał z siebie 100 procent w pierwszej rundzie. Uzbieraliśmy 15 "oczek". Nie przyszło to wszystko łatwo. Przez cały czas ciężko pracowaliśmy na ten dorobek - mówi Lewandowski.

Znacznie słabiej w pierwszej rundzie grali podopieczni Grzegorza Adamiaka. Torunianie wygrali dwa z dziewięciu spotkań i z dorobkiem siedmiu punktów plasują się aktualnie na dziewiątej lokacie.

Energa-Manekin Toruń - SPAR Extramarket.pl AZS Politechnika Rzeszów 1:3

Konrad Kulpa - Tomasz Lewandowski 1:3 (11:9, 12:14, 4:11, 7:11)
Grzgorz Adamiak - Paweł Chmiel 2:3 (11:8, 11:5, 11:13, 2:11, 9:11)
Marcin Marchlewski - Filip Szymański 3:2 (11:5, 7:11, 10:12, 16:14, 12:10)