AZS Politechnika Rzeszów - Osłabiona Olimpia-Unia pokonała inżynierów z Rzeszowa
Osłabiona Olimpia-Unia pokonała inżynierów z Rzeszowa

Osłabiona Olimpia-Unia pokonała inżynierów z Rzeszowa


5 lutego 2014, 09:35 | dod. | fot.

Brak Huanga Sheng Sheng nie przeszkodził Olimpii-Unii Grudziądz w odniesieniu pierwszego w 2014 roku zwycięstwa we Wschodzący Białystok Superlidze. Podopieczni Piotra Szafranka w 11. kolejce ograli przed własną publicznością SPAR Extramarket.pl AZS Politechnikę Rzeszów 3:1.Obrońcy mistrzowskiego tytułu triumf nad piątą drużyną ligi zawdzięczają duetowi Patryk Chojnowski-Tomislav Kolarek. Będący w tym sezonie liderem grudziądzan Chojnowski zdobył dwa punkty, bez problemów wygrywając z aktualnym wicemistrzem kraju - Tomaszem Lewandowskim 3:0 i Pawłem Chmielem 3:0. Dla urodzonego w 1990 roku tenisisty stołowego był to odpowiednio dziesiąty i jedenasty triumf w sezonie. Autorem trzeciego punktu dla Olimpii-Unii był Tomislav Kolarek, który ograł Pawła Chmiela.

Wśród przyjezdnych honorowe "oczko" zainkasował Filip Szymański. Uczestnik ostatniego turnieju z cyklu World Tour w czterech setach uporał się z debiutującym w elicie Patrykiem Zatówką. Dla młodego gracza reprezentującego barwy klubu z Grudziądza był to pierwszy w karierze występ w rozgrywkach centralnych. Dotychczas były już gracz Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki zdobywał doświadczenie w niższych ligach.

- Myślę, że trochę nie wykorzystaliśmy szansy, jaka się "otworzyła" przed nami w Grudziądzu. W kluczowych momentach zabrakło nam jednak konsekwencji w grze i dobrego wykończenia akcji - mówił po spotkaniu grający trener rzeszowian, Tomasz Lewandowski. - Dobre partie rozegrał dziś Patryk Chojnowski, który grał na dużym ryzyku i wszystko trafiał. Trochę żałujemy starcia Pawła Chmiela z Tomislavem Kolarkiem. Przy odrobinie szczęścia Paweł mógł wygrać, a wtedy nasza sytuacja byłaby dużo korzystniejsza - dodał popularny "Lewy".

Zwycięstwo za trzy punkty nad ekipą ze stolicy Podkarpacia pozwoliło drużynowym mistrzom Polski utrzymać kontakt z czołówką ligi. Do prowadzącej Dartom Bogorii grudziądzanie tracą aktualnie sześć "oczek" (Olimpia-Unia rozegrała jednak jeden mecz mniej od finalisty Pucharu ETTU). SPAR Extramarket.pl AZS Politechnika Rzeszów plasuje się na piątej pozycji z dorobkiem 15. punktów.

Rzeszowianie szansę na pierwszy triumf w nowym roku będą mieli już 8. lutego. W 12. kolejce akademicy zmierzą się bowiem z Poltarex Pogonią Lębork. Przeciwnikiem Olimpii-Unii Grudziądz będzie z kolei Carbo-Koks Polonia Bytom.

Olimpia-Unia Grudziądz - SPAR Extramarket.pl AZS Politechnika Rzeszów 3:1
Patryk Chojnowski - Tomasz Lewandowski 3:0 (12:10, 11:4, 11:9)
Tomislav Kolarek - Paweł Chmiel 3:1 (6:11, 11:9, 13:11, 11:7)
Patryk Zatówka - Filip Szymański 1:3 (9:11, 11:6, 1:11, 8:11)
Patryk Chojnowski - Paweł Chmiel 3:0 (11:8, 11:5, 11:5)

Mateusz Przybył www.superliga.com.pl

Czytano: 2254 razy


Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu

Zapraszamy na nową stronę
AZS Politechnika Rzeszów


Zwycięstwa: 2
Porażki: 4
Skut.: 33.3%

Zwycięstwa: 3
Porażki: 1
Skut.: 75%

Zwycięstwa: 2
Porażki: 3
Skut.: 40%

III liga podkarpacka | IV liga rzeszowska