AZS Politechnika Rzeszów - Udany rewanż Dekorglassu na Politechnice
Udany rewanż Dekorglassu na Politechnice

Udany rewanż Dekorglassu na Politechnice


5 marca 2014, 10:47 | dod. | fot.

Jedna wygrana Xu Wenlianga, Szymona Malickiego i Jiriego Vrablika dała Dekorglassowi Działdowo zwycięstwo 3:1 nad SPAR extramarket.pl AZS Politechniką Rzeszów w meczu 14. kolejki superligi. To pierwszy triumf działdowian w tej rundzie przed własną publicznością."Czujemy podwójną satysfakcję, bo zrewanżowaliśmy się Rzeszowowi za porażkę z pierwszej rundy. Chciałbym więcej takich drużynowych sukcesów, bo jak widać, nie zawsze musi zdobywać dwa punkty Jiri Vrablik byśmy wygrywali mecz. Znakomity był dziś Szymon Malicki, który wreszcie potwierdził swoje wysokie umiejętności. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, a my potrzebujemy kolejnych punktów, by awansować do play-off" - powiedział trener Dekorglassu Piotr Kołaciński.

Początek spotkania nie zwiastował szczęśliwego końca dla jego zespołu. Brązowy medalista mistrzostw Czech Jiri Vrablik dość nieoczekiwanie uległ świetnie dysponowanemu Filipowi Szymańskiemu 1:3. Była to ósma wygrana "Szymana" w tym sezonie, ale jak się okazało ostatnia całej drużyny przyjezdnych.

Dopiero piąty indywidualny sukces w bieżącej kampanii zanotował Xu Wenliang. Chińczyk wyrównał stan meczu po triumfie 3:2 z Tomaszem Lewandowskim, dla którego był to 161. pojedynek w barwach Rzeszowa w najwyższej klasie rozgrywkowej. "Xu Wenliang zrobił nam mecz" - krótko skomentował prezes gospodarzy Ferdynand Chojnowski.

Kapitalną robotę dla miejscowych wykonał Szymon Malicki, który w trzech setach odprawił Pawła Chmiela. Gracz Dekorglassu poszedł w ślady Xu, notując swoją piąta victorię we Wschodzący Białystok Superlidze.

Spotkanie zamknął Vrablik, który oddał Lewandowskiemu tylko jedną partię. Po spotkaniu Czech nie wykonał swojego tradycyjnego tańca, lecz wybił na kibicowskim bębnie zwycięski rytm drużyny. 30-latek kolejny raz w rozgrywkach przypieczętował końcowy triumf swojej drużyny.

Trzy punkty miejscowych pozwoliły im umocnić się na czwartej pozycji w tabeli superligi. SPAR AZS Politechnika ma w dorobku cztery "oczka" mniej i jest o krok dalej od awansu do fazy play-off (19 punktów po 14 kolejkach).


Dekorglass Działdowo - SPAR extramarket.pl AZS Politechnika Rzeszów 3:1

Jiri Vrablik - Filip Szymański 1:3 (4-11, 3-11, 11-9, 8-11)
Xu Wenliang - Tomasz Lewandowski 3:2 (8-11, 11-7, 11-6, 8-11, 11-6)
Szymon Malicki - Paweł Chmiel 3:0 (11-9, 11-6, 11-8)
Jiri Vrablik - Tomasz Lewandowski 3:1 (7-11, 11-6, 11-4, 11-5)

Z Działdowa Dawid Szajna, www.superliga.com.pl

Czytano: 2273 razy


Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu

Zapraszamy na nową stronę
AZS Politechnika Rzeszów


Zwycięstwa: 2
Porażki: 4
Skut.: 33.3%

Zwycięstwa: 3
Porażki: 1
Skut.: 75%

Zwycięstwa: 2
Porażki: 3
Skut.: 40%

III liga podkarpacka | IV liga rzeszowska