AZS Politechnika Rzeszów - Derby Podkarpacia ponownie dla Jarosławia
Derby Podkarpacia ponownie dla Jarosławia

Derby Podkarpacia ponownie dla Jarosławia


19 marca 2014, 09:07 | dod. | fot.

Tenisiści stołowi Kolpinga Frac Jarosław potwierdzili dziś swoją dominację na Podkarpaciu. W meczu 16. kolejki Wschodzący Białystok Superligi podopieczni Kamila Dziukiewicza po raz drugi w tym sezonie okazali się lepsi w derbach województwa od SPAR extramarket.pl AZS Politechniki Rzeszów. Po triumfie w pierwszej rundzie 3:0, tym razem jarosławianie zwyciężyli na wyjeździe 3:1.Wszystkie punkty dla brązowych medalistów drużynowych mistrzostw Polski z ubiegłego sezonu zdobył duet Wang Zeng Yi-Evqueni Chtchetinine. Wang, który kilkanaście miesięcy temu został mistrzem Starego Kontynentu w deblu, we wtorkowy wieczór ograł Pawła Chmiela 3:1 oraz Filipa Szymańskiego także 3:1. Tego drugiego zdołał pokonać również defensywnie grający Chtchetinine.

Honorowe "oczko" dla gospodarzy spotkania zdobył Tomasz Lewandowski. Grający trener rzeszowian w czterech setach uporał się z innym białoruskim asem w talii Kamila Dziukiewicza - Vitali Nekhviadovichem 3:1. Dla urodzonego w 1975 roku zawodnika z Białorusi była to ósma przegrana w tym sezonie. Aktualny bilans zwycięstw gracza Kolpinga Frac wynosi 50 procent.

- Jarosław to bardzo ciężki przeciwnik, a przede wszystkim niewygodny. Mają w swoich szeregach świetnych zawodników i to oni okazali się dzisiaj od nas lepsi. Cały czas brakuje mi także gry na obronę - mówił po spotkaniu Filip Szymański ze SPAR extramarket.pl AZS Politechniki Rzeszów. W ostatnim czasie popularny "Szyman" znajduje się w dobrej dyspozycji i we wtorkowym spotkaniu został ustawiony na pozycji numer jeden. - Staramy się w każdym meczu zagrać inaczej, dlatego dzisiaj zagrałem na pozycji "rozgrywającego" - dodał rzeszowianin.

Triumf w derbach Podkarpacia znacznie przybliża podopiecznych Kamila Dziukiewicza do zwycięstwa w rundzie zasadniczej Wschodzący Białystok Superligi. Aktualnie jarosławianie mają na swoim koncie 37 "oczek" i o trzy punkty wyprzedzają drugą w tabeli Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki. Rzeszowianie z 22 punktami na koncie plasują się na szóstej pozycji.

W kolejnych spotkaniach, które odbędą się po mistrzostwach Polski seniorów w Raszkowie, Kolping Frac Jarosław zagra na wyjeździe z Condohotels Morlinami Ostróda, a SPAR extramarket.pl AZS Politechnika Rzeszów zmierzy się w Zielonej Górze z tamtejszą Palmiarnią.


SPAR extramarket.pl AZS Politechnika Rzeszów - Kolping Frac Jarosław 1:3

Filip Szymański - Evqueni Chtchetinine 1:3 (7:11, 6:11, 11:9, 7:11)
Paweł Chmiel - Wang Zeng Yi 1:3 (11:8, 9:11, 4:11, 7:11)
Tomasz Lewandowski - Vitali Nekhviadovich 3:1 (11:3, 8:11, 11:8, 11:7)
Filip Szymański - Wang Zeng Yi 1:3 (7:11, 11:7, 6:11, 10:12)

Mateusz Przybył, www.superliga.com.pl

Czytano: 2528 razy


Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu

Zapraszamy na nową stronę
AZS Politechnika Rzeszów


Zwycięstwa: 2
Porażki: 4
Skut.: 33.3%

Zwycięstwa: 3
Porażki: 1
Skut.: 75%

Zwycięstwa: 2
Porażki: 3
Skut.: 40%

III liga podkarpacka | IV liga rzeszowska