AZS Politechnika Rzeszów - Bezbłędny Lewandowski dał wygraną Politechnice
Bezbłędny Lewandowski dał wygraną Politechnice

Bezbłędny Lewandowski dał wygraną Politechnice


16 kwietnia 2014, 09:59 | dod. | fot.

Dwa punkty Tomasza Lewandowskiego dały SPAR extramarket.pl AZS Politechnice Rzeszów wyjazdowe zwycięstwo nad Palmiarnią Zielona Góra 3:1 w 17. kolejce Wschodzący Białystok Superligi.Były już wicemistrz Polski w grze pojedynczej w Zielonej Górze czuł się we wtorkowy wieczór znakomicie.

Najpierw pokonał w trzech setach Daniela Bąka, a następnie w ostatniej partii dnia po tie breaku rozprawił się z Mateuszem Gołębiowskim. Dla grającego trenera rzeszowian były to odpowiednio szesnaste i siedemnaste zwycięstwo w sezonie. Po 17. kolejkach Lewandowski jest jedynym graczem w teamie z Podkarpacia, który legitymuje się dodatnim bilansem gier.

- Jestem zadowolony, bo zawsze gdy się zdobywa komplet są powody do zadowolenia. W pierwszej grze z Danielem Bąkiem zagrałem bardzo dobrze. W drugim pojedynku z Mateuszem Gołębiowskim "uciekała" trochę koncentracja, ale na szczęście potrafiłem się zmobilizować w tie breaku i wygrać - mówił po spotkaniu Tomasz Lewandowski z rzeszowskiego obozu.

Trzecie "oczko" dla SPAR extramarket.pl AZS Politechniki dorzucił Paweł Chmiel. Brązowy medalista mistrzostw Polski w grze podwójnej z Raszkowa w pojedynku otwarcia pokonał "jedynkę" zielonogórzan - Mateusza Gołębiowskiego 3:1.

Wśród miejscowych jedynie Lucjan Błaszczyk potrafił wygrać swój pojedynek. 11-krotny mistrz Polski w grze pojedynczej potrzebował czterech setów aby zwyciężyć w konfrontacji z Filipem Szymańskim. - Lucjan Błaszczyk grał dziś bardzo dobrze, wyłączając tym samym najlepsze strony Filipa - usprawiedliwiał swojego kolegę klubowego Lewandowski. Błaszczyk, który był uczestnikiem igrzysk olimpijskich, zmazał tym samym plamę z pierwszego spotkania z zespołem z Rzeszowa, kiedy to przegrał dwie gry - z Pawłem Chmielem 2:3 i Tomaszem Lewandowskim 0:3.

Mimo porażki, zielonogórzanie mogą być już pewni utrzymania we Wschodzący Białystok Superlidze. Wszystko za sprawą Dekorglassu Działdowo, który pokonując Poltarex Pogoń Lębork 3:0 pozbawił beniaminka szans na pozostanie na kolejny sezon w najlepszej polskiej lidze tenisa stołowego. Na kolejkę przed końcem rundy zasadniczej Palmiarnia o cztery "oczka" wyprzedza Poltarex Pogoń i bezpośrednie starcie obydwu ekip w maju nie będzie już miało znaczenia do końcowego układu tabeli.


Palmiarnia Zielona Góra - SPAR extramarket.pl AZS Politechnika Rzeszów 1:3

Mateusz Gołębiowski - Paweł Chmiel 1:3 (7:11, 6:11, 11:7, 9:11)
Daniel Bąk - Tomasz Lewandowski 0:3 (4:11, 8:11, 9:11)
Lucjan Błaszczyk - Filip Szymański 3:1 (11:5, 13:11, 8:11, 11:4)
Mateusz Gołębiowski - Tomasz Lewandowski 2:3 (8:11, 11:9, 3:11, 11:5, 8:11)

Mateusz Przybył, www.superliga.com.pl

Czytano: 2749 razy


Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu

Zapraszamy na nową stronę
AZS Politechnika Rzeszów


Zwycięstwa: 2
Porażki: 4
Skut.: 33.3%

Zwycięstwa: 3
Porażki: 1
Skut.: 75%

Zwycięstwa: 2
Porażki: 3
Skut.: 40%

III liga podkarpacka | IV liga rzeszowska