AZS Politechnika Rzeszów - Lewandowski mistrzem Polski AZS!
Lewandowski mistrzem Polski AZS!

Lewandowski mistrzem Polski AZS!


28 sierpnia 2014, 14:10 | dod. | fot.

Tenisiści stołowi Politechniki Rzeszów zdominowali rozgrywane w Częstochowie mistrzostwa Polski AZS seniorów w grze pojedynczej. Zwyciężył Tomasz Lewandowski, przed swoim nowym klubowym kolegą - Mateuszem Gołębiowskim.Impreza pod Jasną Górą od samego początku przebiegała pod dyktando rzeszowian. Rozstawiony z "dwójką" Tomasz Lewandowski w drodze do finału pokonywał kolejno: Dawida Pelczara, Krzysztofa Niemca i Mateusza Czernika. Trzy wygrane pojedynki zanotował także Gołębiowski. Wyższość byłego gracza Palmiarni Zielona Góra uznać musieli Dawid Kopczyk, Daniel Kisielewicz i Krzysztof Włóczko.

Finałowa gra dwójki rzeszowian była bardzo emocjonująca, a do jej rozstrzygnięcia potrzebny był tie break. W piątym secie pewne zwycięstwo odniósł ćwierćfinalista ostatnich mistrzostw Polski seniorów z Raszkowa, który tym samym został zdobywcą złotego medalu.

Turniej w Częstochowie był jednym z etapu przygotowań graczy z Podkarpacia do nadchodzących rozgrywek Wschodzący Białystok Superligi. W najbliższych dniach do Rzeszowa planowany jest przyjazd Amalraja Anthony'ego, który dołączy do trenujących na własnych obiektach Lewandowskiego i Gołębiowskiego.

Swoje inauguracyjne spotkanie w najlepszej polskiej lidze tenisa stołowego rzeszowianie rozegrają 7. października. Rywalem klubu z Podkarpacia będzie beniaminek - Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz.

Mateusz Przybył, www.superliga.com.pl

Czytano: 2100 razy


Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu

Zapraszamy na nową stronę
AZS Politechnika Rzeszów


Zwycięstwa: 2
Porażki: 4
Skut.: 33.3%

Zwycięstwa: 3
Porażki: 1
Skut.: 75%

Zwycięstwa: 2
Porażki: 3
Skut.: 40%

III liga podkarpacka | IV liga rzeszowska