AZS Politechnika Rzeszów - Porażka Wosia, akademicy wracają do kraju
Porażka Wosia, akademicy wracają do kraju

10 lipca 2009, 01:20 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Tomasz Lewandowski

Alan Woś nie sprostał Japończykowi Oyi Hidetoshiemu i na 1/16 finału zakończył swój udział w turnieju singlowym letniej uniwersjady. Do tej samej rundy Woś, w parze z Piotrem Chmielem, dotarli w turnieju deblowym. Tam z kolei ulegli oni rywalom z Chin.

Woś i Hidetoshi stoczyli ciekawy, pięciosetowy pojedynek. Rzeszowianin górą był w drugim secie, w którym oddał przeciwnikowi tylko jeden mały punkt. Warto także podkreślić, że decydująca, piąta partia zakończyła się niezwykle wysokim wynikiem 21:19 dla Japończyka.

1/16 finału:
Oya Hidetoshi - Wos Alan 4:1 (11-7, 1-11, 11-6, 11-6, 21-19)

W turnieju deblowym obydwie rzeszowskie pary stoczyły tylko po jednym pojedynku. Paweł Chmiel i Tomasz Lewandowski w 1/32 finału ulegli po wyrównanej walce, koreańskiej parze Kim/Ra. Woś i Piotr Chmiel, którzy w tej rundzie otrzymali "wolny los", w 1/16 finału nie mieli większych szans w pojedynku z chińskim deblem Xu/Jin, gładko oddając pierwsze dwa sety, równorzędną walkę nawiązując dopiero w trzeciej partii.