AZS Politechnika Rzeszów - Srebrne medale dla Politechniki Rzeszowskiej!
Srebrne medale dla Politechniki Rzeszowskiej!

Srebrne medale dla Politechniki Rzeszowskiej!


23 lipca 2009, 22:36 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Grzegorz Mentel

Tomasz Lewandowski, Alan Woś i Mateusz Szymański wywalczyli srebrne medale III Akademickich Mistrzostw Europy w tenisie stołowym, rozgrywanych w serbskim Niszu. To ogromny sukces pingpongistów Klubu Uczelnianego AZS Politechnika Rzeszów.Rzeszowscy akademicy mają za sobą bardzo wyczerpujący dzień. Z samego rana w półfinale podejmowali zespół z Turcji - po zaciętym boju wygrali 3:2, a po południu, w wielkim finale przyszło im stawić czoła silnej ekipie z Rosji.

Rywale zza wschodniej granicy nie pozwolili Polakom na wiele. Przez większość meczu to oni dyktowali warunki i po dość łatwym, wygranym 3:0 pojedynku zdobyli złote medale. Ze srebra cieszyć mogą się akademicy z Rzeszowa - to ogromny sukces, biorąc pod uwagę, że podopieczni trenera Tadeusza Czułno do Serbii udali się, by zbierać doświadczenie. Zajęcie drugiego miejsca w turnieju drużynowym AME pokazuje tylko, jaki potencjał drzemie w drużynie aktualnych brązowych medalistów Drużynowych Mistrzostw Polski.

To jednak nie koniec dzisiejszych zmagań i sukcesów akademików. Tomasz Lewandowski i Alan Woś znakomicie bowiem radzą sobie także w turnieju singlowym. Obaj dostali się do ćwierćfinałów i jutro powalczą o miejsca w strefie medalowej. Na jutro zaplanowane są także pojedynki deblowe.

Czytano: 1425 razy


Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu

Zapraszamy na nową stronę
AZS Politechnika Rzeszów


Zwycięstwa: 2
Porażki: 4
Skut.: 33.3%

Zwycięstwa: 3
Porażki: 1
Skut.: 75%

Zwycięstwa: 2
Porażki: 3
Skut.: 40%

III liga podkarpacka | IV liga rzeszowska