AZS Politechnika Rzeszów - Alan Woś z brązowym medalem AME!
Alan Woś z brązowym medalem AME!

Alan Woś z brązowym medalem AME!


24 lipca 2009, 21:15 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Martin Krudenc

Już dwa medale rozgrywanych w serbskim Niszu, III Akademickich Mistrzostw Europy w tenisie stołowym ma na swoim koncie Alan Woś. Do srebra, wywalczonego wczoraj w drużynie, reprezentant KU AZS Politechnika Rzeszów dołożył dziś brąz w turnieju indywidualnym!Woś dość łatwo przebrnął przez pierwszy swój dzisiejszy pojedynek ćwierćfinałowy, w półfinale trafiając już na wymagającego Rosjanina Wiaczesława Burowa. Obaj toczyli bardzo wyrównaną walkę, za czym najlepiej przemawia fakt, że o awansie zadecydował dopiero siódmy set. Finał był dosłownie na wyciągnięcie ręki, ale w kluczowym momencie zwyczajnie zabrakło szczęścia - Polak przegrał ostatnią partię na przewagi do 12 i zakończył rywalizację na miejscach 3 - 4, z brązowym medalem w garści.

Do strefy medalowej nie udało się tymczasem awansować Tomaszowi Lewandowskiemu. Drugi z rzeszowskich akademików, który wczoraj wywalczył awans do ćwierćfinału, na tym właśnie etapie zakończył swój udział w turnieju singlowym. Katem "Lewego" ponownie okazał się inny Rosjanin, Kirill Skaczkow. Ponownie, gdyż z tym właśnie zawodnikiem kapitanowi Politechniki przyszło zmierzyć się na ostatniej letniej uniwersjadzie - wtedy również górą był rywal.

Przypomnijmy, że jutro, w ostatnim dniu mistrzostw, Woś i Lewandowski zagrają w finale turnieju deblowego. Na jutro zaplanowane zostały także pojedynki miksta. Trójkę rzeszowian uzupełnia Mateusz Szymański.

Czytano: 1540 razy


Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu

Zapraszamy na nową stronę
AZS Politechnika Rzeszów


Zwycięstwa: 2
Porażki: 4
Skut.: 33.3%

Zwycięstwa: 3
Porażki: 1
Skut.: 75%

Zwycięstwa: 2
Porażki: 3
Skut.: 40%

III liga podkarpacka | IV liga rzeszowska