AZS Politechnika Rzeszów - AME: złoto i brąz w mikście, srebro w deblu!
AME: złoto i brąz w mikście, srebro w deblu!

AME: złoto i brąz w mikście, srebro w deblu!


25 lipca 2009, 23:57 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

Pod dyktando pingpongistów KU AZS Politechnika Rzeszów przebiegał turniej par mieszanych III Akademickich Mistrzostw Europy w tenisie stołowym. Tomasz Lewandowski sięgnął po złoto, a brąz przypadł Alanowi Wosiowi! Ponadto obaj akademicy wywalczyli srebro w turnieju deblowym.Już na początek dnia rzeszowian czekał niezwykle wymagający mecz - finał debla. Podopieczni trenera Tadeusza Czułno walczyli dzielnie, ale ostatecznie musieli uznać wyższość rywali z Rosji.

Porażka ta podziałała jednak na nich jak płachta na byka. W błyskawicznym tempie obaj, oczywiście wraz ze swoimi partnerkami, pokonywali kolejne szczeble w drabince turnieju par mieszanych. Woś przygodę zakończył na półfinale - zajął miejsca 3-4 i mógł cieszyć się z brązowego medalu. "Lewego" natomiast czekał jeszcze jeden, trzeci już (po turniejach drużynowym i debla), występ w finale.

Do trzech razy sztuka - po bardzo zaciętym, zakończonym 3:2 pojedynku z mikstem z Rosji, Lewandowski mógł wreszcie zobaczyć, jak smakuje krążek z najcenniejszego kruszcu. Był to jego trzeci medal tych AME. Jednak jeszcze lepszym dorobkiem pochwalić może się Woś, który zgromadził cztery krążki, w tym brąz wywalczony w turnieju singlowym.

Już jutro cała ekipa wraca do Rzeszowa. Po należytym odpoczynku, poprosimy akademickich multimedalistów o kilka słów komentarza na temat przebiegu tej pięciodniowej, morderczej wręcz, ale i niezwykle udanej imprezy. Mamy także nadzieję, że uda nam się zamieścić zdjęcia wykonane przez nich samych w serbskim Niszu.

Czytano: 1463 razy


Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu

Zapraszamy na nową stronę
AZS Politechnika Rzeszów


Zwycięstwa: 2
Porażki: 4
Skut.: 33.3%

Zwycięstwa: 3
Porażki: 1
Skut.: 75%

Zwycięstwa: 2
Porażki: 3
Skut.: 40%

III liga podkarpacka | IV liga rzeszowska