AZS Politechnika Rzeszów - Politechnika Rzeszowska w Pucharze ETTU!
Politechnika Rzeszowska w Pucharze ETTU!

Politechnika Rzeszowska w Pucharze ETTU!


11 sierpnia 2009, 11:07 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

Klub Uczelniany AZS Politechnika Rzeszów jako jeden z trzech polskich i jedyny z ekstraklasy mężczyzn otrzymał prawo gry w tegorocznej edycji międzynarodowego Pucharu ETTU. Akademików już końcem sierpnia czekają pierwsze grupowe zmagania w tym turnieju.O udział w Pucharze ETTU rzeszowski AZS mógł ubiegać się z racji wywalczenia brązowego medalu w ubiegłorocznych rozgrywkach polskiej ekstraklasy. Ostatnim triumfatorem tej imprezy okazał się niemiecki zespół SV Plüderhausen, w którym na co dzień występuje reprezentant Polski, Jakub Kosowski. W finale Niemcy pokonali moskiewską Victorię.

Podopieczni trenera Tadeusza Czułno już końcem sierpnia zainaugurują swoje występy na arenie międzynarodowej. Czeka ich wyjazd do Austrii, gdzie za przeciwników grupowych będą mieć zespoły: SPG Mühringer Montage Wels (Austria), Irun Leka Enea (Hiszpania), STK Aładza-A (Bośnia i Hercegowina) oraz STK Mojkovać (Czarnogóra).

Do pucharu zgłoszonych zostało sześciu zawodników Politechniki Rzeszowskiej: Paweł Chmiel, Piotr Chmiel, Piotr Cyrnek, Tomasz Lewandowski, Mateusz Szymański oraz Alan Woś.

Warto dodać, że w turnieju kobiet Pucharu ETTU wystąpią KU AZS AJD Częstochowa oraz KTS Tarnobrzeg - zeszłoroczny finalista imprezy, który musiał uznać wyższość hiszpańskiej Cartageny.

Czytano: 1416 razy


Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu

Zapraszamy na nową stronę
AZS Politechnika Rzeszów


Zwycięstwa: 2
Porażki: 4
Skut.: 33.3%

Zwycięstwa: 3
Porażki: 1
Skut.: 75%

Zwycięstwa: 2
Porażki: 3
Skut.: 40%

III liga podkarpacka | IV liga rzeszowska