AZS Politechnika Rzeszów - W nowy sezon w starym, dobrym składzie!
W nowy sezon w starym, dobrym składzie!

W nowy sezon w starym, dobrym składzie!


13 sierpnia 2009, 23:05 | dod. Tomasz Pasternak | fot. Michał Kardasz

Karuzela transferowa szerokim łukiem ominęła Podkarpacie. Podczas gdy inne czołowe ekipy polskiej ekstraklasy latem znacząco przebudowały swoje kadry, KU AZS Politechnika Rzeszów do nowych rozgrywek przystąpi w niezmienionym, w pełni akademickim, składzie. Miło nam również poinformować, że na najbliższy sezon z drużyną pozostanie dotychczasowy główny sponsor - firma BAĆ-POL CASH&CARRY.Ubiegły rok był wyjątkowy dla sekcji tenisa stołowego Politechniki Rzeszowskiej. Jeszcze nigdy w swojej historii klub nie zdobył bowiem medalu Drużynowych Mistrzostw Polski połączonego z drużynowo wywalczonym srebrem rozgrywanych w zeszłym miesiącu, Akademickich Mistrzostw Europy. Co więcej, wydarzeń takich próżno szukać w historii męskiego pingponga na całym Podkarpaciu.

Trener Tadeusz Czułno na przestrzeni poprzedniego sezonu podkreślał, że dysponuje bardzo młodym składem, złożonym w całości ze studentów wyższych uczelni. Nie powinno więc dziwić, że na nowy sezon nie przewidział żadnej rewolucji. - Musimy zachować pewną stabilizację. Chłopakom teraz potrzebny jest kolejny sezon spędzony w tym samym gronie. Pozwoli on im udowodnić, że zeszłoroczne sukcesy nie były żadnym dziełem przypadku - zapowiada opiekun akademików.

Bardzo pocieszającym jest fakt, że bracia Paweł i Piotr Chmiel ukończyli pomyślnie studia w Szkołej Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie i od następnego roku akademickiego rozpoczną kształcenie na Politechnice Rzeszowskiej. Tym samym obaj tenisiści odpoczną nieco od morderczych podróży do stolicy, jakie czekały ich w przerwach między meczami ligowymi ubiegłego sezonu.

Sukces całej drużyny i zaangażowanie odpowiednich jednostek przekładają się także na wymiar marketingowy. Tenisowi stołowemu na Podkarpaciu poświęca się coraz więcej miejsca w lokalnych mediach (od pewnego czasu krótkie relacje z meczów rozgrywanych w hali Politechniki przeprowadza TVP Rzeszów), a zainteresowanie działalnością klubu przejawia coraz większa grupa sponsorów. Umowę na nowy sezon podpisała firma BAĆ-POL CASH&CARRY, która pozostaje sponsorem głównym sekcji i nadal będzie stanowić pierwszy człon oficjalnej, pełnej nazwy klubu.

- Doceniamy rolę wszystkich sponsorów, nawet tych z niewielkim wkładem - przyznaje dyrektor ds. marketingu i promocji w klubie, Grzegorz Mentel. - Naszym zamierzeniem docelowym jest stworzenie pewnej grupy sponsorów, która będzie mogła wymieniać się zarówno doświadczeniem, jak i kontaktami biznesowymi. Każda firma wspomagająca działalność klubu reprezentuje odrębną branżę i posiada obszary, które wzajemnie się nakładają.

- Z tego miejsca chcę podziękować przede wszystkim firmie BAĆ-POL CASH&CARRY, która będzie z nami już trzeci sezon z rzędu. To solidny partner, firma z dobrą pozycją na rynku, która gwarantuje jakość i swego rodzaju stabilność. O te właśnie wartości głównie chodzi w wyczynowym sporcie, dlatego też jej wkład jest wręcz nieoceniony.

Nie pozostaje więc nic innego niż zaprosić do wspólnego wspierania i kibicowania akademikom w nowym, zbliżającym się wielkim krokami, sezonie. Na koniec jeszcze jedna mała zmiana: co prawda swoje mecze ligowe podopieczni trenera Czułno w dalszym ciągu będą rozgrywać w Centrum Dydaktyczno - Sportowym Politechniki Rzeszowskiej, jednak teraz już na nowej, o wiele lepiej przystosowanej hali, która "zdała egzamin" podczas czerwcowego finału Drużynowego Pucharu Polski. Wszystkich sympatyków tenisa stołowego już teraz gorąco zapraszamy!

Czytano: 1444 razy


Medaliści II Europejskich Igrzysk Studentów 23-28 lipca 2014 r. z Rotterdamu

Zapraszamy na nową stronę
AZS Politechnika Rzeszów


Zwycięstwa: 2
Porażki: 4
Skut.: 33.3%

Zwycięstwa: 3
Porażki: 1
Skut.: 75%

Zwycięstwa: 2
Porażki: 3
Skut.: 40%

III liga podkarpacka | IV liga rzeszowska